Turizmi kurtaracak öneri
Reklam
  • Reklam

Turizmi kurtaracak öneri

İnsanlar korona virüsü salgını nedeniyle, her sene sabırsızlıkla bekledikleri yaz tatilinin hayalini kurmayı bıraktı. Ancak Avrupa ülkeleri, turizm sezonunu kurtarma konusunda kararlı

27 Mayıs 2020 - 15:51

NBC News’ta yer alan habere göre, salgını kontrol altına almayı başaran ülkeler, kendi aralarında adına ‘seyahat koridorları' ya da ‘seyahat balonları' adı verilen özel bir uygulama başlatmaya hazırlanıyor. Buna göre ‘seyahat koridorları' arasında yer alan bir ülkeden diğer ülkeye giden turistler, normalde uygulanan 14 günlük karantinadan muaf tutulacak.

 

BALTIK ÜLKELERİ BAŞLATTI
Bu planın öncülüğünü Litvanya, Letonya ve Estonya yaptı. ‘Baltık seyahat koridoru' çerçevesinde bu üç ülkenin vatandaşları herhangi bir karantina olmadan diğer ülkelere gidebilir. Avrupalıların yaz tatili için en çok tercih ettiği ülkelerin başında gelen ve turizmi 1 Temmuz'da açacak olan Yunanistan da ‘seyahat koridoru' uygulamasına gitmeye hazırlanıyor. Komşunun, Balkan ve Baltık ülkelerinin yanı sıra Almanya, İsrail ve Güney Kıbrıs Rum Kesimi vatandaşlarını ülkeye karantina olmadan alması bekleniyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Evlat nöbeti devam ediyor
Evlat nöbeti devam ediyor
Ayasofya'ya büyük ilgi
Ayasofya'ya büyük ilgi