’ÜÇ BEŞ ÇAPULCUYA PABUÇ BIRAKMAM’

'ÜÇ BEŞ ÇAPULCUYA PABUÇ BIRAKMAM'

Yılport Samsunspor’un başarılı olmasını istemeyenlerin olduğunu söyleyen Başkan Yüksel Yıldırım, “Samsun'da üç beş çapulcuya pabuç bırakmayacağım. Samsunspor'u Borussia Dortmund, RB Leipzig gibi yapacağım” dedi

19 Eylül 2020 - 10:53

Yılport Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, katıldığı bir programda çarpıcı açıklamalar yaptı. Başkan Yıldırım, “Anka kuşu gibi küllerimizden yeniden bir doğuş yaptık. İsmail Uyanık’la Samsunspor’a gelmeseydik. Kimse sahip çıkmamıştı ve belki de kapanmıştı. Biz çocukluğumuzun takımına, armamıza saygımızdan dolayı bir geliş yaptık ve bunu engelledik. Büyük bir borcun altına girdim. Bu benim için zor bir şeydi ama yaptım. Benim ilk işim Samsunspor kulübünü yeniden yapılanmaya sokmaktı. Şirketleşerek yapabiliriz dedim. Şirketleştikten sonra Futbol Kulübü A.Ş.’nin yönetimi olarak kulübü yeniden benim vizyonumda yapmak istedim. Fakat bunu tam olarak uygulayamıyordum. İsmail Uyanık’la ortaklığımız geçen sene Kasım ayı sonunda sonlandırıldı ve ben tek başıma kulübü ben devraldım. Finansı ben sağladığım için zor bir ayrılık olmadı. Samsunspor’u ben bakışı acısı, yönetim şekli, anlayışı ve davranışı ile değiştirmeye başladım” dedi. 

‘KİMSEYE HESAP VERMEM’
Yıldırım, “Samsun yeniden bir doğuşa geçti. Biz çamura batmıştık. Ben Samsunspor’u bataktan aldım. Finansal olarak, sonra sportif olarak şimdi ise yönetimsel olarak tam bir kulüp yaratma hedefi ile yola çıktık. Bu sezon sonunda Samsunspor için 200-250 Milyon TL para harcamış olacağım. Kendi paramı harcıyorum. Kimseye hesap vermem. Bu kadar paraya rağmen kimseye yaranamadım. Birileri Samsun'da Samsunspor'un başarılı olmasını istemiyor. Ben bunla da hizmet etmiyorum. Kime hizmet ediyorum, cebinde parası olmayan yüreğinde büyük bir Samsunspor sevdası olan düşük gelirli, yokluk içinde olan gerçek Samsunsporlulara hizmet ediyorum. Samsun'da üç beş çapulcuya pabuç bırakmayacağım. Samsunspor'u Borussia Dortmund, RB Leipzig gibi yapacağım” şeklinde konuştu.

‘ÖZDEMİR BİZİ ÖRNEK GÖSTERİYOR’
“Ben borçları aldım ama sahte borçları almadım. Atatürklü armaya layık olmaya çalışıyorum. Param varsa transfer yapacağım yoksa yapmayacağım” diyen Başkan Yıldırım, “Samsunspor'u 55. yılında şampiyon yaptık. Kötü bir ligden çıktık. 30 Haziranda doğum günümüz de kutlama yaptık. Pandemi daha büyük festivalimize engel oldu. Samsunspor Kulübü saat gibi tıkır tıkır işliyor. Benim eğitimim var. Ben Samsunspor'a gelmiş geçmiş en eğitimli başkanım. Sabırlı olun bana inanın. Ben sevileyim diye yapmıyorum Samsunspor için yapıyorum. Nihat Özdemir Başkan bizi örnek gösteriyor” diye konuştu.

YILDIRIM ÖLÜMDEN DÖNDÜ

Yılport Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, “Az daha felç kalacaktım. Hastaneye gittiğimde doktorlar dedi ki senin yerinde başka birisi olsaydı ölebilirdi, felçte kalabilirdin. Çok dayanıklı bir vücudun var. Seni Allah korumuş. Aldığın dualar yaptığın iyilikler" dedi.  Yıldırım, “Bende buradan o twitterdan bana her gün, 'Başkanım senden Allah razı olsun. Ayağına taş değmesin' diyen herkese çok çok teşekkür ediyorum. Beni destekleyen dualarını esirgemeyen  tüm gerçek Samsunsporlu'lara teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

Mustafa ATASEVEN


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İlkadım'da hayvan katliamı
İlkadım'da hayvan katliamı
2020 KPSS SONUÇLARI AÇIKLANDI !
2020 KPSS SONUÇLARI AÇIKLANDI !