‘Ülkemiz böyle bir kaosu yaşamadı’

‘Ülkemiz böyle bir kaosu yaşamadı’

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, “Ülkemiz ekonomik yönden, bu dönem içinde sürüklendiği kaosun, öngörüsüzlük, belirsizlik ortamının bir benzerini inanın bir daha yaşamadı” dedi

14 Kasım 2021 - 13:08

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Hazine Ve Maliye Bakanlığı Bütçe Görüşmeleri’nde konuştu. Hancıoğlu, “Ülkemiz ekonomik yönden, bu dönem içinde sürüklendiği kaosun, öngörüsüzlük, belirsizlik ortamının bir benzerini inanın bir daha yaşamadı. Sanayicisinin, esnafının, çiftçisinin, gencinin, yaşlısının içinde geleceğe dair hiçbir umut yaşamadığı bir ülkeye, bir topluma dönüştük. Memleket on dokuz yıllık iktidarınızın sonunda işsizlik ve hayat pahalılığı içindeyken yüzleri gülen tabii ki birileri var. Kim onlar? Mesela, milletin kaynaklarını sömüren, döviz garantili, rant garantili ihalelere konan üç beş müteahhit; milyarca liralık vergi borcu saraya yakınlık derecelerine göre sıfırlanan patronlar; devletin yani milletin bankasından sağlanan külfetsiz kredilerle beslenip bırakın ana parayı, kredinin taksitini dahi ödemeyen yandaşlar; bir de yasa dışı yollarla elde edilmiş kaynakları, suç gelirlerini aklamak için adres arayan mutlu mesut. Mali Eylem Görev Gücünün geçen ay Türkiye hakkında aldığı karar, ülkemizi şüpheli devlet konumuna yerleştirmesi” diye konuştu.

 

‘DEVLETİN KASASINDAKİ PARAYI TÜKETTİNİZ’

Milletvekili Hancıoğlu, şöyle devam etti: “Uyuşturucu baronlarının, suç örgütü liderlerinin el üstünde tutulduğu, siyasi otoriteyle, bürokrasiyle içli dışlı hâle getirildiği, mafyanın siyasetçileri aylık 10 bin dolarla maaşa bağladığı bir dönemi yaşıyoruz. İşte bugün sadece onların yüzleri gülüyor, onlar mutlu mesut. Bu milletin seksen yıl boyunca emeğiyle, alın teriyle yarattığı değerleri, kaynakları, varlıkları yirmi yılda talan ettiniz; sadece devletimizi değil, sanayicisinden esnafına, çiftçisinden memuruna ekonominin ve toplumun bütün dinamiklerini borç bataklığının içine sokup hepsine birden sırt çevirdiniz, ihtiyat akçesine varana kadar devletin kasasındaki parayı tükettiniz. Sayın Bakan, bütçenizde vatandaşın sorunlarını yapısal olarak çözecek bir vizyon yok. Sizlere hayırlara olmasını dilerim.”

 

HABER MERKEZİ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İLAN
İLAN
İLAN
İLAN