Ulusoy: Buğday ve un stokunda bir aksama yok
Reklam
  • Reklam

Ulusoy: Buğday ve un stokunda bir aksama yok

TUSAF Başkanı Eren Günhan Ulusoy, Türkiye’de buğday ve un stokunda ve un üretiminde bir aksama olmadığını belirterek, Korona virüs salgını nedeniyle boşalan rafların en geç bir hafta içerisinde yeniden dolacağını söyledi

20 Mart 2020 - 12:48

IAOM Avrasya Konsey Başkanı ve Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu (TUSAF) Başkanı Eren Günhan Ulusoy, NTV’de yaptığı açıklamada, buğday ve un stokları hakkında bilgi verdi. samsunvehaber.com’un haberine göre; Türkiye’de görülmeye başlayan Korona virüs vakalarından sonra, vatandaşlar tarafından marketlerdeki raflar boşaltılmaya başlandı. Özellikle un ve makarna stoklarının azalması, gözleri un üretimine çevirdi. NTV’de bir programa telefonla bağlanan IAOM Avrasya Konsey Başkanı ve Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu Başkanı Eren Günhan Ulusoy, Türkiye’de ne buğday ne de un stokunda bir aksama olmadığını belirterek, rafların en geç bir hafta içerisinde yeniden dolacağını kaydetti.

CANLI YAYINDA AÇIKLADI

Ulusoy yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Rafların boşalması, tedirginlik yaratıyor olabilir ama geçicidir. Çünkü yurt içinde ne buğday stokunda ne un stokunda ne de un üretiminde herhangi bir aksama yok. Konu sadece üretilen ürünlerin tedarik ağı içerisinde raflara ulaşmasıdır. Bu kadar ani bir talebin geleceğini kimse beklemiyordur. Dolayısıyla bu ani talebe göre hiçbir perakendeci kendi depolarında stok bulunduramaz. Ama bahsettiğim gibi stoklarda ve üretimde sıkıntı olmadığından birkaç gün içerisinde, belki bilemediniz bir hafta içerisinde rafların yenilendiğini dolduğunu göreceğimize emininim.”

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
YEDAŞ’tan 320 milyonluk yatırım hedefi
YEDAŞ’tan 320 milyonluk yatırım hedefi
Kadın cinayetlerine fidan bağışlı tepki
Kadın cinayetlerine fidan bağışlı tepki