Üreten kadınlar fark yarattı
Reklam
  • Reklam

Üreten kadınlar fark yarattı

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım AŞ tarafından organize edilen, Havzanın onur konuğu olduğu 6. Samsun Tarım Fuarında Havza standında yer alan İlk Kıvılcım 1919 - ∞ Havza Kadın Üretim Kooperatifi üretmiş oldukları ürün ve el sanatları ile fuara farklı bir renk kattı

18 Eylül 2021 - 16:44

Havza Belediyesi, Havza İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Havza Ziraat Odası, Horasan Antika ve El Sanatları Atölyesi, Sağlam Kılıç, kendi imkanları ile el sanatları üreten Selma Pekşen, Ayşegül Arslan ile Dilek Elibol ile birlikte Onur Konuğu olan Havza standında yer alan İlk Kıvılcım 1919 - ∞ Havza Kadın Üretim Kooperatifi üretmiş oldukları ev yapı gıda ve el işleri ile ziyaretçilerinin ilgisini çekti.

Fuarın açıldığı ilk günden bu yana başta Havza Standın ziyaret eden Samsun Valisi Zülkif Dağlı, milletvekilleri ve diğer misafirleri İlk Kıvılcım 1919 - ∞ Havza Kadın Üretim Kooperatifi bölümüne ayrı bir önem gösterdiler. İlk Kıvılcım 1919 - ∞ Havza Kadın Üretim Kooperatifi Kurucusu Şerife Döndür Acar kendilerini tanınan bu imkan için Havza Belediyesi ve diğer kurumlara teşekkür ederek; “Kurulduğumuz günden bu yana her zaman desteklerini gördüğümüz Havza belediyesi, Havza Ticaret ve Sanayi Odası Başta olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum. Katıldığımız bu fuar hem kooperatifimiz hem de üyelerimizi için iyi bir tecrübe ve kendimizi görme fırsatı oldu. Buradan edindiğimiz deneyim ile yolumuza daha sağlam adımlar ile devam edeceğiz” dedi.

 

Göksel IRMAK

 

  

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kadınlar 4 kat daha yatkın
Kadınlar 4 kat daha yatkın
Safra kesesini dikkate alın
Safra kesesini dikkate alın