‘Usta ile hareket edenler af diliyor’

‘Usta ile hareket edenler af diliyor’

MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, Erhan Usta için, "Taş yerinde ağırdır o bizden gitti, onun işi bitti" dedi

11 Eylül 2019 - 09:21

Ali Babacan'ın kurmaya hazırlandığı yeni partide yer alacağı öne sürülen Samsun Milletvekili Erhan Usta için, "Taş yerinde ağırdır o bizden gitti, onun işi bitti" diye MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, Usta'nın yeni partiye geçiş yapması durumunda MHP'yi etkileyip etkilemeyeceği sorusuna, "Yeni partiye geçiş yapması MHP'yi etkilemez" dedi.

BİZİ AFFEDİN DİYORLAR
Erhan Usta ile birlikte hareket edenleri tespit ettiklerini kaydeden Karapıçak, "Onunla seçimlerde çalışma yapanlar zaten MHP'ye oy vermemiş ve Usta'nın seçim çalışmalarına katılmışlardır. Erhan Usta'nın gerçek kimliğini öğrendikçe onunla hareket eden insanlar aracılar sokarak, 'Bizi affedin, MHP içerisinde bizleri tekrar değerlendirin' diyerek dönüşler başladı. Dönmek isteyen arkadaşlarımıza dönmelerinde bir sıkıntı olmadığı ama teşkilatlarda yönetim kademesinde yer vererek vitrine çıkarma konusunda söz veremeyeceğimiz belirtiyoruz" diye konuştu.

ŞEYHTEN GÜÇ ALANLAR…
Erhan Usta'nın MHP'de siyaset yaparken ortada olmayan gönüllülerin Erhan Usta'nın bağımsız çıkışıyla ortaya çıkması ve Usta'ya yüklü maddi destek sağlanmasını Usta'nın bir projenin parçası olduğunun kanıtı olduğunu vurgulayan Karapıçak, "Erhan Usta projenin bir parçası. Ali Babacan'ın kuracağı yeni partinin Karadeniz yapılanmasını üstleneceği yönünde bilgiler gelmekte. İnsanlar güçlerini inançlarından alacaklar. Şeyhten, şıhtan, zenginden, para babalarından güç alanların gidecekleri yer belli. Bu arkadaşımız bu gruplardan destek almıştır" diye belirtti.

USTA’NIN EKİBİNİ BİLİYORUZ
Usta'nın yalnızca Cumhur İttifakı'nın başarısızlığı için ortaya çıkmış bir projeye dahil olduğunu iddia eden Karapıçak, “Erhan Usta bugün iktidara gelmek için değil yüzde 1-2 puan alabilmek ve Cumhur İttifakı'nı başarısızlığa uğratmak için gayret gösteren yapının içinde olunduğu görülmekte. Biz Erhan Usta ve onunla birlikte Samsun'da hareket eden ekibini tanıyoruz. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli gibi bir devlet adamının elinde çok önemli belgeler, bulgular olmasaydı Erhan Usta'yı zaten partiden ihraç etmezdi” şeklinde konuştu.

SAMSUNETİKHABER

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Akaryakıtta çifte indirim
Akaryakıtta çifte indirim
33,3 milyon lira destek
33,3 milyon lira destek