Verilen cezayı hak etmiyorlar!
Reklam
  • Reklam

Verilen cezayı hak etmiyorlar!

18 Aralık 2020 - 13:22

Yılport Samsunspor'da Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, geride kalan haftalar,dedikodular ve yapılacak transferler hakkında açıklamalarda bulundu. Zoom üzerinden basın mensuplarıyla bir araya gelen tecrübeli teknik adam bazı istatistiklerde açıkladı. Parametrelere orantılı ligde en çok koşan ve top kapan takımı olduklarını dile getiren Ertuğrul Sağlam, ''Öncelikle bizim için çok değerli olan ağabeyimiz Mustafa Kemal Erkanat'ıun vefatı bizleri derinden yaraladı. Bu kadar kısa sürede ancak bir insan bu kadar sevilebilirdi. Ben son günlerde yapılan takım oynamıyor, pas yapamıyor diye yapılan eleştirileri kabul etmiyorum. Bursaspor maçı sonrası çok ağır eleştirilere maruz kalan oyuncularımında yanındayım'' dedi.

HOŞGÖRÜLÜ İNSANLARIZ

Teknik Direktör Sağlam, ''İlk devre 9, ikinci devrede 52 puana talibiz. İstatistiklere baktığımızda ligde en fazla mücadele eden en fazla rakipten top kapan takım Samsunspor'dur. Bunu biz değil, istatistikler söylüyor. Kısa süre içerisinde sıkıntılar yaşadık, hastalıklar ve sakatlıklar yakamızı bırakmadı. Başkanımızın kısa süre içerisinde yaptığı açıklamalarında geneline katılmıyorum. Başkanımız bizim için çok değerli o bizim abimiz, oyuncularında babasıdır. Aile içerisinde yaşanan sorunları kendi içerimizde çözecek hoş görüye sahip insanlarız'' diye konuştu. 

TAKVİYELERLE GÜÇ KATACAĞIZ

Devre arası yapılacak takviyeler ile bu takıma güç katacaktır diyen Sağlam, ''Gidecek ve kalacak isimler üzerinde çalışıyoruz. Başkanımıza kısa süre sonra gerekli raporları sunacağız. Ama ben şuna dikkat çekmek istiyorum, gidene 5 gelene 4 atacağız gibi bir durum söz konusu değil. Tabiki zaman zaman kötü sonuçlar ile karşı karşıya kalacağız. Ama biz şampiyon olmak için elimizden geleni yapacağız'' dedi.

AĞIR ELEŞTİRİLERİ HAK ETMİYORLAR

Futbolculara verilen para cezasını haksız buluğunu ifade eden Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, “Futbolculara verilen para cezası tamamen yönetimin kendi tasarrufudur. Benim ceza ile alakalı ne bir isteğim olmuştur, hatta bu cezanın olmaması gerektiğini söyledim. Böyle bir cezayı oyuncularımız hak etmiyor. Rakamlarla da kendi ifadelerimle bunu söyledim. Yönetimin kendi kararıdır. Ona şu aşamada çok fazla yapabileceğimiz bir şey yok. Başkanımız halen hastanede. Başkanımız da hastaneden çıktığı zaman en kısa zamanda bir gün görüşmemiz olacak. Orada bazı noktalarda bugün ile alakalı, gelecek ile alakalı yapmamız gerekenler ile alakalı önemli noktaları görüşeceğiz. Onun dışında da bizim takımımız, oyuncularımız bu kadar ağır eleştirileri hak etmiyorlar. Bunu açık yüreklilikle söylemek istiyorum” dedi.

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Erdal
    1 ay önce
    Sayın sağlam ceza sadece futbolculara değil sizede kesilmeliydi, ha cezayı itiyorsanız kendiniz ödeyin.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tasarruf insanlık duruşudur
Tasarruf insanlık duruşudur
Evinde ölü bulundu
Evinde ölü bulundu