• Reklam

Banka dolandırıcıları güvenlik kamerasında

İstanbul’da sahte belgelerle bankaları dolandırdıkları gerekçesiyle çökertilen şebekenin üyeleri güvenlik kameralarına takıldı. Şebeke üyeleri, banka şubesine girerken ve ATM’den para çekerken görülüyor.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, düzenlenen iki ayrı operasyonda, sahte belgelerle biri Küçükçekmece Sefaköy’de, diğeri Kağıthane Çağlayan’da bulunan banka şubelerini dolandıran şebekeyi çökertmiş, 1'i kadın 6 kişiyi gözaltına almıştı.
Başka kişilerin kimlik bilgileri ile sahte belge düzenleyip bankaları dolandıran şebekenin üyeleri, dolandırdıkları bankaların güvenlik kameralarına yansıdı. Özel bir bankandan sahte belgelerle kredi temin eden V.Ş., bankanın Sefaköy’deki ATM’sinden para çekerken görülüyor. Güvenlik kamera kayıtlarında, V.Ş., para çektikten sonra ATM’den uzaklaşırken, diğer bir görüntüde ise 26 Eylül’de düzenlenen operasyonla gözaltına alınan H.T. adlı kadının, yine özel bir bankanın Çağlayan şubesine girip, başka kişiler adına başvurduğu krediyi almak için şubeye girdiği görülüyor. Polisin düzenlediği operasyondan kısa süre önce güvenlik kameralarına yansıyan H.T., bankadan çektiği iddia edilen 17 bin 700 lira nakit para ile şubeden ayrılıyor. İHA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Bu Videolar da İlgiliniz Çekebilir