Reklam
  • Reklam

Samsun Bahçeşehir Koleji'nden duygulandıran 19 Mayıs videosu

Samsun Bahçeşehir Koleji, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 günü ayak basarak Kurtuluş Mücadelesi’nin ilk adımının attığı Samsun’da bu anlamlı günü anlamlı bir video ile kutladı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk gençliğine armağan ettiği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 101’inci yıldönümü, Samsun Bahçeşehir Koleji tarafından hazırlanan anlamlı bir video ile kutlandı.

İZLEYENLER DUYGULANDI
Korona virüsü önlemleri çerçevesinde büyük bir coşkuyla kutlanan 19 Mayıs 1919 Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinliği video olarak sosyal medyada paylaşıldı. Sosyal medyada büyük ilgi gören Samsun Bahçeşehir Koleji Beden Eğitimi Zümresi yönetici, öğretmen ve eğitmenlerinin katıldığı program, izleyenleri oldukça duygulandırdı. Tek kişilik spor aktivitelerinin konu alındığı videoda basketbol sahasında, yüzde havuzunda, tenis kortunda, futbol sahasında gençliğin ve sporun önemine dikkat çekildi.

‘NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE’
İstiklal Marşı okunması ile başlanan programı konu alan videoda gençlere bir de mesaj verdi. Mesajda; “Sevgili gençler, bugünlerde hayat geçici olarak bizi geçici olarak birbirimizden ayırsada, bizim gönüllerimiz her zaman birdir. Her ne kadar birbirimizi özlemiş olsakta, o güzel günler yakındadır. Milli Mücadele ruhun doğduğu Samsun’da, 19 Mayıs bu yıl biraz sessiz bir da sizsiz. Fakat biz, basketbol sahasında, yüzme havuzunda, tenis kortunda, futbol sahasında ve dans salonunda ayak seslerinizi duyar gibiyiz. Atatürk’ün ışığında yürüyen siz zeki, çevik, ahlaklı gençlerimizde daha nice 19 Mayıs’lar kutlayıp, Ata’mızı anacağız. Bugüne kadar olduğu gibi ülkemizde de, Samsun’umuz da da sizin gibi gençlerimizin sayesinde doğan güneş bundan sonra da hiç batmayacaktır. Her gün okulda haykırdığımız gibi, bugün de evlerimizde yüreğimizden haykırıyoruz NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE.” İfadelerine yer verildi.

Tolga BİRGÜCÜ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Bu Videolar da İlgiliniz Çekebilir