Virüsle mücadele için yeni birim kuruluyor
Reklam
  • Reklam

Virüsle mücadele için yeni birim kuruluyor

Samsun’da, yatak ve yoğun bakım odalarının yüksek oranda dolduğu Gazi Devlet Hastanesi’nin (GDH) giriş bölümüne, korona virüsüyle mücadele amacıyla ek bina yapılıyor

29 Kasım 2020 - 09:25

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın, vaka rakamlarında yüzde 50 oranında artış olduğunu duyurduğu 15 kent arasında bulunan Samsun’da, korona virüsüyle mücadele devam ediyor. Ülke genelinde olduğu gibi Samsun’da da hastane doluluk oranlarının pik yaptığı dönemde, yoğun bakım ve yatak doluluk oranları da oldukça yüksek. 

YENİ BİRİM VİRÜSLE MÜCADELEYE DESTEK VERECEK

Samsun’da, korona virüsü pandemisiyle mücadele noktasında hizmet vermekte güçlük çeken Gazi Devlet Hastanesi’nde (GDH) bu bağlamda ek önlem alınıyor. Hastanenin Acil Servis girişinin hemen sol tarafına, virüsle mücadeleye hizmet vermesi amacıyla ek hizmet birimi kuruluyor. Kurulumu süren ek hizmet biriminde, korona virüsüyle mücadele hizmeti verilecek.

HASTANE ÇALIŞANLARINDAN ‘CİDDİYET’ ÇAĞRISI

Diğer yandan, kentte özellikle pandemi sürecinin başından günümüze kadar yoğun mücadele veren Samsun Gazi Devlet Hastanesi çalışanları da Samsunlulara önceki gün çağrıda bulundu. Korona virüsü vakalarının her geçen gün yükseliş gösterdiği kentte hizmet veren ve uzun bir süredir ailesini görmeyen sağlık çalışanları vatandaşlardan durumun ciddiyetini kavramalarını istedi.

Tolga BİRGÜCÜ

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İlk maçında gol attı
İlk maçında gol attı
Tarih tekerrür etti
Tarih tekerrür etti