Vücut sağlığında hacamat uygulaması
Reklam
  • Reklam

Vücut sağlığında hacamat uygulaması

Büyük Anadolu Hastaneleri İç Hastalıkları ve Fitoterapi Bilim Uzmanı Uzm. Dr. Mehmet Emin Erdem, vücudun bazı yerlerinden vakumla kan çekilmesi ile yapılan hacamatın, bedensel enerji ve birçok sağlık sorununa faydalı olduğunu söyledi

04 Kasım 2019 - 09:40

Geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamaların da önemli bir yeri olan hacamat, alanında uzman kişiler tarafından yapıldığında vücut sağlığına önemli bir katkı sağlıyor. Oldukça eski bir geçmişe sahip olan hacamatın, vücudun bazı yerlerinden vakum ile kan çekilmesi olayı olduğunu belirten geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamaların da adından sıkça söz ettiren Büyük Anadolu Hastaneleri İç Hastalıkları ve Fitoterapi Bilim Uzmanı Uzm. Dr. Mehmet Emin Erdem, "Kelime anlamı olarak Arapça da emmek manasına gelen hacamat, deriden ufak ensizyonlardan vakum yolu ile aparatla kan alınarak yapılan özel bir işlemdir. Genellikle iki omuz arasından, sırttan, başın arka tarafından yahut vücudun herhangi bir yerinden yapılır. Bu işlem deri altında birikmiş, damarda dolaşmayan, vücuda zararlı ve biriktiği noktada ilgili organa zarar veren pis kanın vücuttan dışarıya atılmasıdır.
HACAMATIN FAYDALARI NELER?
Hacamat, stresi azaltıp çabuk sinirlenmeyi önler. Kronikleşmiş baş ağrılarını geçirmekte çok önemli rol oynar. Kansızlık (anemi) tedavisine yardımcı olur. Epilepsi nöbetlerinde nöbet şiddetini ve sayısını azaltır. Tembellik ve uyuşukluğu giderip, vücudu sıfırlar ve enerjik hissetmenizi sağlar. Kronik hastalıkların hızlı bir şekilde iyileşmesine yardımcı olur. Refleksleri güçlendirir. Nezle, grip gibi üst solunum yolu, diyabet, felç, inme, karaciğer, romatizma, tansiyon, göz, diş, kadın hastalıklarının tedavisinde yardımcı rol oynar. Kan damarlarındaki geçirgenliğini artırır, böylece organlara daha fazla oksijen gider, hücreler yenilenir.
MUTLAKA UZMAN BİR DOKTORA GÖRÜNÜN
Bu anlamda bedensel enerji de hacamatın yeri önemlidir. Birçok sağlık sorununa iyi geldiği ifade edilen hacamat uygulamanın sağlık sorunlarınızı tümüyle ortadan kaldıracak mucizevi bir işlem olarak görülmemelidir. Yaşadığınız sağlık sorunlarının çözümü için mutlaka alanıyla ilgili bir doktora başvurmanızı öneriyoruz" diyerek sözlerine son verdi.

Resul BEŞİKÇİ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Trafiğe 630 bin 811 aracın kaydı yapıldı
Trafiğe 630 bin 811 aracın kaydı yapıldı
Terme'de eğitime destek
Terme'de eğitime destek