Yalı Kafe kıraathane oluyor
Reklam
  • Reklam

Yalı Kafe kıraathane oluyor

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi, Atakum ilçe sahilinde bulunan Yalı Kafe & Restaurant’ın bulunduğu alanın kıraathane ve kitap kafe olarak düzenlenmesine ilişkin teklifi kabul etti

19 Kasım 2019 - 11:05

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Kasım ayı 24. birleşiminin 1. oturumu dün Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in başkanlığında gerçekleştirildi. 34 gündem maddesinin görüşüldüğü meclis toplantısında, Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı’nın Atakum ilçesi Denizevleri Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı üzerinde yar alan Yalı Kafe & Restaurant’ın bulunduğu alanın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da desteklediği millet kıraathanesi ve kitap kafe olarak düzenlenmesine ilişkin teklifi de karara bağlandı. 

OY BİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ

İmar ve Bayındırlık, Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Komisyonlarının, mülkiyeti İller Bankası A.Ş.’ye ait olan Yalı Kafe & Restaurant olduğu bölgenin kıraathane ve kitap kafe olarak düzenlenmesine ilişkin hazırladığı raporun görüşüldüğü meclis toplantısında, ilgili teklif oy birliği ile kabul edildi.

BAKANLIK BİNA YAPACAKTI

Diğer yandan bölge ile ilgili Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca turizm amaçlı bina yapılması düşünüldüğü ve Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı’nca bölgede beton kütle nitelikli bina yapılmaması için böyle bir değişikliğe gidildiği bilgisine ulaşıldı.

Tolga BİRGÜCÜ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Amazonlar şampiyonluğu kutladı
Amazonlar şampiyonluğu kutladı
Son kullanma tarihi isyanı
Son kullanma tarihi isyanı