YARDIM PARALARI İKAMETLERE GÖTÜRÜLÜYOR
Reklam
  • Reklam

 YARDIM PARALARI İKAMETLERE GÖTÜRÜLÜYOR

Samsun Valisi Osman Kaymak, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 'Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı' kapsamında sosyal yardım alan hanelere bin TL destek ödemesinin ihtiyaç sahiplerine elden verilmeye başlandığını duyurdu

03 Nisan 2020 - 21:34

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler ve İçişleri ile Ulaştırma ve Altyapı bakanlıklarınca başlatılan uygulamayla, sosyal yardım ödemelerin hak sahiplerine evlerinde teslim edilmesine başlandı.

PTT iş yerlerinde sosyal mesafe kuralının uygulanamaması nedeniyle sosyal yardımların hak sahiplerine ödemeleri, uygulamanın ilk olarak uygulandığı Samsun'da da PTT görevlileri, polis, jandarma ve kolluk kuvvetlerince yapılıyor.

 

EVLERE GİDİLİYOR

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca "Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı" çerçevesinde evlere giden görevliler, ödemeleri hak sahiplerine burada gerçekleştiriyor. Samsun Valisi Osman Kaymak, uygulamanın başladığını twitter hesabından, "Evinde kal biz geliriz Samsun dedik; Ekonomik İstikrar Kalkanı Destek Paketi ödemelerini ve 2022 sayılı kanun kapsamında olan maaşları PTT ve kolluk kuvvetlerimizle vatandaşlarımızın evlerinde ellerine teslim ediyoruz" mesajıyla duyurdu.

 

HABER MERKEZİ-AA

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gözler Yasin’de
Gözler Yasin’de
Mathias resmen Samsunspor’da
Mathias resmen Samsunspor’da