Yardımlar muhtarlara sorulsun
Reklam
  • Reklam

Yardımlar muhtarlara sorulsun

Muhtarların mahallelerinden kendilerinden habersiz destek paketleri dağıtılmasından rahatsız olduğunu söyleyen SP Samsun İl Başkanı Temel Armutçu, yardımların adaletsiz bir şekilde yapıldığını vurguladı

19 Nisan 2020 - 13:40

Saadet Partisi (SP) Samsun İl Başkanı Temel Armutçu, il teşkilatı olarak korona virüsüyle mücadele kapsamında mahalle muhtarlarını arayarak destek verdiklerini ancak muhtarların bazı sorunları olduğunu söyledi. Armutçu, muhtarların mahallelerinde yardım kuruluşlarının kendilerinden habersiz destek paketleri dağıtmasından rahatsız olduklarını söyledi.

‘NASIL BELİRLENDİKLERİNİ MERAK EDİYORLAR’

Temel Armutçu, “Muhtarlarımız, mahallelerinde artan ihtiyaç sahiplerinin tamamına ulaşamamanın üzüntüsünü derinden yaşıyorlar. Bir kaç dernek hâricinde, muhtarı olduğu mahallede yardım dağıtan derneklerin, kendilerinden bilgi almadan dağıtım yapmalarına üzülüyorlar. Mahallesinde ihtiyaçlı olanların kendilerinden sorulmasını istiyorlar. Mahallesinde ihtiyaç sahibi olduğu halde, kimselerin bu kişileri bilmediğini ve kimselere de hallerini belli etmeden yaşayanların olduklarını, bu durumu da sadece kendilerinin bildiklerini söylediler. Sosyal Yardımlaşma ile Vefa Destek Grubundaki isimlerin, kendilerine sorulmadan nasıl belirlendiklerini merak ediyorlar” diye konuştu.

‘SADECE GEREKTİĞİNDE KENDİLERİNE SORULMALI’

“Muhtarlarımız, yerel yönetimin en önemli unsurlarıdırlar” diyen Başkan Armutçu, şöyle devam etti: “Çünkü vatandaşa en yakın olan, vatandaşla en çok görüşen yönetim organıdır, mahalleyi ve mahalleliyi en iyi tanıyan kişidir. Dolayısıyla, mahalle ve mahalleli hakkında en sağlıklı bilgi alınacak kişidir. Seçimler esnasında, seçimlerin kendini hissettirdiği ve seçim yarışının en hızlı yaşanan bölümünden seçilen muhtarlarımıza, gereken saygınlığın mutlaka gösterilmesi gerekmektedir. Onların saygınlığı; karşılarında ceket düğmesi iliklemek değil, onlar geldiğinde ayağa kalkmak değil sadece ve sadece mahalle ve mahalleli hakkında bilgi alınması gerektiğinde kendilerine başvurulması.”

HABER MERKEZİ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
YEDAŞ’tan 320 milyonluk yatırım hedefi
YEDAŞ’tan 320 milyonluk yatırım hedefi
Kadın cinayetlerine fidan bağışlı tepki
Kadın cinayetlerine fidan bağışlı tepki