Reklamı Geç
Reklam
  • Reklam
ADIM ADIM
Ali İhsan HASANPAŞAOĞLU

Ali İhsan HASANPAŞAOĞLU

ADIM ADIM

05 Şubat 2018 - 08:43

Epeydir bu sütunlarda olamadığım için hemen maça geçmeyeceğim. Saha dışı yaşananlar üzerine birkaç cümle kurmak gerektiği kanaatindeyim.
Sene başı kim gelirse gelsin ben adayım, iddialı takım kuracağım, kulüp artık yönetilebilir hale geldi diyen Başkan Erkurt Tutu, alınan kötü sonuçlar üzerine Olağanüstü Genel Kurul kararı aldı.
Yabancı transferleri başta olmak üzere hatalı transferler yapan, lige Alpay Özalan ile başlamak gibi bir öngörüsüzlükte bulunan, yönetimine Serdar Ölmez’i alarak taraftarı karşısına alan, stat açılışını kendi takımıyla yapamayan, kulübü 42 milyon borçla devralıp yönetilebilir hale getirdik dedikten sonra 55 milyon borçla istifa eden Erkurt Tutu.
Samsunspor tarihinin belki de siyasilerden en büyük desteği alan ismidir. Ama tablo ortada. Transfer tahtası kapalı, oyuncuların bir kısmı gitmiş, önünü göremeyen bir kulüp haline geldik. Bunun sorumlusu Erkurt Tutu ve arkadaşlarıdır. Armayı yere düşürmüşlerdir. Kulübü getirdikleri nokta itibariyle mali tabloyu gören Başkan Adayı olmaktan vazgeçmiştir. Ve kulüp ilk kez kayyuma kalmıştır. Bu utançla Erkurt TUTU ve arkadaşları ömür boyu yaşayacaklardır.
Bu kara tabloyu tersine çevirmek için gayret gösteren tek kişi var şehirde. Samsunlu değil, haliyle Samsunspor’lu bile değil. Ama bazı makam sahipleri gibi vurdumduymaz değil. Evet Samsun Valisi Sayın Osman Kaymak’tan bahsediyorum. Yere düşen armayı kaldıran, takımın önünü açan, futbolcu alacaklarının büyük bölümünün ödenmesini sağlayan ve kayyuma kalmamıza rağmen onun varlığı sayesinde ümitsiz olmamamızı sağlayan Valimize teşekkür ediyorum. Onun başlattığı kampanyaya katılan taraftar, belediye başkanları ve iş adamlarımıza da teşekkür ediyorum.
Çok daha iyi bir destek sağlanabilirdi ama siyaset kurumu gereken hassasiyeti bu sefer göstermedi. Bunu da kamuoyunun takdirine bırakalım.
Hal böyleyken 2. devre başladı ve kampa dahi gitmeyen takımımızın performansı merak uyandırdı. Geçen hafta içerde Manisaspor galibiyeti ile nefes alırken bu hafta direkt rakibimiz Adana Demirspor önündeydik. Puan almamız gereken bir maçtı. Olası mağlubiyette rakibimiz puan tablosunda üstümüze çıkacaktı.
Maça tedirgin başladık. Banko oynayan iki stoperimiz takımdan ayrılınca her hafta değişen defans hattımız uyum sağlayamadan birkaç pozisyon verdik rakibe. Oyunda dengeyi sağlayıp rakip kaleye gitmeye başlayınca haliyle öz güven kazandık ama yeterli değildi bu. Oyun karşılıklı gitgellere sahne oldu. İleride top tutmakta zorlandık. İlk yarı ortada geçti. 2. yarının ilk dakikalarında iki değişiklik yaptı Engin Hoca. Takım biraz daha kıpırdadı ama 66. dakikada yan topta kötü bir gol yedik.
Golden sonra ise takımımızın oyunu değişti. Orta sahada önde basmaya ve rakibin üzerine gitmeye başladık. Oyun üstünlüğünü her anlamda elimize aldık ve 77. dakikada Çağrı ile eşitliği sağladık. Golden sonra da öne geçecek epey fırsat bulduk lakin golü bulamadık. Aslında Samaras ile golü de bulduk ama hakem anlamsız bir iptal kararı ile bariz golümüzü iptal etti. 2 puanımız gasp edildi diyebiliriz. Ama bunu Aykut Kocaman ve ya Şenol Güneş söylemediği için gündeme bile gelmeyecektir haliyle!!!
Maçtan önce 1 puan verseler sahaya çıkmadan alır eve dönerdik ama oyunu görünce 1 puana sevinemedik. Takımın ortaya koyduğu mücadele ilerisi için umut verdi. Alacaklarını alan oyuncuların artık mazeretleri kalmadı. Kulübün başında güven veren Sayın Valimiz var.
İnşallah güzel günler görürüz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar