ATATÜRK'LÜ ARMA 2
Ali İhsan HASANPAŞAOĞLU

Ali İhsan HASANPAŞAOĞLU

ATATÜRK'LÜ ARMA 2

03 Mayıs 2018 - 08:48

Para alamayan oyuncular takımdan ayrılmaya başladılar. Devre arasında takım kamp yapamadı. Transfer tahtası açılamadığı için yetersiz olan takıma takviye de yapılamadı. Bu karanlık tabloyu tersine çevirmeye çalışan kişi ise Samsun Valisi Osman Kaymak’tı. Samsunlu yetkililer sus pus iken Bayburtlu bir Vali şehrin makus talihini değiştirmek için kolları sıvadı.
Girişimleri neticesinde mevcut oyuncu alacakları ödendi. Giden oyuncuların bir kısmı geri döndü. Lakin ayrılan isimler de oldu. Vali’nin inisiyatifinde Kayyum Heyeti oluşturuldu ve göreve başladılar. Bu kaos ortamında başlayan 2. yarıda da işler yoluna girmeyince Engin İpekoğlu görevi bıraktı.
Yerine altyapı hocası Besim Durmuş göreve getirildi. Artık ligin boyunun kısalmaya başladığı zamanlardı ve acil puanlara ihtiyacımız vardı.
Ama olmadı. Küme düşmesi kesinleşen Gaziantepspor deplasmanında 1-0 önde iken 2-1 mağlup olduk. Büyük şok yaşadık.
Eskişehir gibi direkt rakibimiz karşısında ise varlık gösteremedik ve 5-0 mağlup olduk. Aslında bu skorlardan sonra Besim Hocayla yollar ayrılmalıydı ama kayyum heyeti bu müdahaleyi yapamadı.
Bu takım düşerse lisansımı yırtarım diyen Besim Hocayla evimizde kader maçımızda Denizlispor önüne çıktık. Taraftarımızın müthiş desteğiyle maçın başında 2-0 öne geçtik ama skoru koruyamayıp sahadan 2-2 beraberlikle ayrıldık.
Son 2 haftaya girilirken ise kayyum heyetinin aklına hoca aramak geldi ama o saatte kimse bu takıma gelmeyi kabul etmedi ve Giresun deplasmanında aldığımız mağlubiyetle 53 yıllık tarihimizde olmayan bir utancı yaşayarak 2. Lige düştük. 55 milyon civarında borcu ve transfer tahtası kapalı bir halde bu hadisenin şokunu atlatmaya çalışıyoruz.
Bu başarısızlıkta ki en büyük pay kesinlikle Erkurt Tutu ve ekibinindir. Sezona Alpay Özalan ile başlamak, yabancı transferlerindeki başarısızlık ve camiaya yakışır bir duruş sergileyememek en büyük hatalarıydı.
Yeni stadın açılışını dahi biz yapamadık. Eski Başkan Emin Kar’dan final oynamış bir kadro teslim aldılar halbuki. Ama sonuç ortada. Hem sportif hem de mali anlamda çöküş yaşattılar bize.
Utanıyorlar mı acaba bilemiyorum. Çıkıp Samsunspor taraftarından özür dileme erdemini gösterebilecekler mi onu da ayrıca merak ediyorum.
Uzun bir yazı olduğunun farkındayım. Ama sezonu ancak bu kadar kısa özetlemek mümkün oldu. Şunu da ifade edeyim ki, kim ‘Yeni Samsunspor’ kurulsun diyorsa yanlış yoldadır.
Atatürk’lü armamızı sevmeyenler vardır elbet. Ama biz armamızla ve şanlı mazimizle düştüğümüz yerden kalkacağız ve ait olduğumuz yere döneceğiz.
‘Yeni Samsunspor’ diyenler değil ‘Sadece Samsunspor’ diyenler başaracak bunu.
Örnek isteyenler Ankaragücü’ne bakabilirler. Peki nasıl mı?
Onu da bir sonraki yazımda anlatacağım. Selametle…

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar