• Reklam
Başka Samsunspor Yok!
Ali İhsan HASANPAŞAOĞLU

Ali İhsan HASANPAŞAOĞLU

Başka Samsunspor Yok!

07 Temmuz 2017 - 10:00

Son yazımda stat açılışı konusunu eleştirmiş ve yönetimi taraftarın sesini duymaya davet etmiştim. Ama gel gör ki yönetim suskunluğunu bozamadı ve TFF bize göre ‘Yeni Samsun 19 Mayıs Stadı’nı kendilerine göre Samsun Yeni Stadı’nın açılışının Süper Kupa Finali ile yapılacağını duyurdu.

Taraftarlar ise bu duruma tepki gösterip Passolig'lerini kırıp sosyal medyadan paylaşıp, maçlara gitmeyecekleri ifade etmeye başladı haklı olarak.

Bu konuyla ilgili taraftarın hissiyatını en iyi paylaşan yirmiocak.org Bağımsız Taraftar Platformunun her cümlesine katıldığım açıklamasının bir kısmını burada sizlerle paylaşmak istiyorum.

Söz Büyük Samsunspor Taraftarının...

"Haftalardır tepki gösterdiğimiz, yeni yapılan stadyumumuzda oynatılması düşünülen Konyaspor ve Beşiktaş arasındaki Türkiye Süper Kupası final mücadelesinin Samsun'da oynatılması kesinleşti.

Bizi bu şekilde yok sayan zihniyeti en ağır şekilde kınıyor, gerekli tepkilerin tez zamanda verileceğini söylemek istiyoruz. Tekrar tekrar belirtiyoruz ki; bizim bu maçın Samsun'da oynatılmasıyla alakalı hiçbir sıkıntımız yoktur.

İlk resmi açılışı Samsunspor'un yapması kaydıyla hiçbir müsabaka ve etkinliğin yapılmasına karşı değiliz. Biz Samsunspor sevdalılarının ilgilendiği ve tepki gösterdiği asıl noktalar şunlardır;

- Neden ilk resmi maçı hakkı olduğu halde Samsunspor takımı oynayamamaktadır?

- Neden milli takım maçı vermek yerine, bir kulüp mücadelesinin oynatılması konusunda bu kadar ısrarcı olunmaktadır?

- Neden çocuk kandırır gibi sıradan bir açılış maçıyla Samsunspor'a gönül verenlerin kandırılabileceği düşünülmektedir?

- Neden Samsunspor yönetimi (varsa) bu konu hakkında taraftarın hassasiyetini göz ardı etmekte ve gerekli açıklamaları yapmamaktadır?

- En önemli madde olarak, neden TFF tarafından yapılan kupa finali açıklamasında yeni stadımızın adı Samsun 19 Mayıs Stadyumu olarak belirtilmemiştir?

Biliyoruz ki, yıllarca cevap alamadığımız sorulara bunlar da eklenecek ve yine biz hiçbir yetkili kişi ve kurumdan bizleri aydınlatacak yanıtları alamayacağız.

Ancak biz yine de, her şartta olduğu gibi büyük Samsunspor taraftarı olarak haksızlığın karşısında tepkimizi göstereceğiz.

Bizim sportif başarıdan daha önemli saydığımız unsurları göz önüne almadan da hiçbir zaman kalıcı olamayacaklar. Sportif başarıları önemsemediğimiz, dayatılan 3 İstanbul takımı sempatizanlığına karşı duruşumuzdan bellidir.

Buradan bütün renktaşlarımızı hangi gruptan, hangi düşünceden ve hangi siyasi görüşten olursa olsun tepki göstermeye çağırıyoruz.

Bizler bu takımın en kötü zamanlarında gözyaşı dökebilmiş yegane topluluk olarak, bugün de dimdik ve gururla Samsunspor düşmanlarının karşısında olacağız..."

BAŞKA SAMSUNSPOR YOK!

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar