• Reklam
HÜSRANA DOĞRU
Ali İhsan HASANPAŞAOĞLU

Ali İhsan HASANPAŞAOĞLU

HÜSRANA DOĞRU

26 Kasım 2017 - 12:35

Rakip İstanbulspor karşısında geçen haftayı telafi edeceğiz umuduyla ,dirençli,arzulu ve coşkulu bir Samsunspor beklentisi içindeydik. Maçın başlamasıyla birikte değişen bir şey olmadığını gördük maalesef.

İlk yarım saat sahada var mıydık yok muyduk anlamadım bir türlü. Rakip takımın hangi renk kaleci kazağını giydiğini eğer seramonide görmediyseniz herhalde yarım saat geçince görmüşsünüzdür. Rakip İstanbulspor orta sahada nefes aldırmadı bize. Her topa bastılar. Biz ise onlara karşılık veremedik. Topa sahip olamadık, baskıyı kıramadık, topu rakip sahaya taşıyamadık bir türlü.

İlk defa ayağa paslarla çıktığımız pozisyonda ise devrenin sonuna doğru golü bulduk. Chıbuke;in arka direğe yaptığı asisti Ahmet Cebe gole çevirdi. Akabinde ilk devrenin uzatma dakikalarında Furkan’ın degajında son adam olan rakip oyuncu Wellington topu elle kesip kırmızı kart görünce soyunma odasına rakip 10 kişi gitti.

10 kişi kalan rakibe karşı 2. Devre önde olmanın avantajıyla başladık. Ama takım adeta el freni çekilmiş araç gibi öne gidemiyordu bir türlü. İstanbulspor devreye çok iyi başladı ve etkili ataklar yaptı. Devrenin başında da penaltı kazandılar. Penaltı demişken müdahale dışarıdaydı ve penaltı kararı hatalıydı.

Hakem pozisyona çok yakın olmasına rağmen dışarıdaki müdahaleyi içeri taşıyarak hatalı bir penaltı kararı verdi. İlahi adalet olsa gerek atışı Furkan kurtardı. Belki bu pozisyon bizi ateşler dedik ama oyunumuzda değişen bir şey olmadı.

Ataklarını sıklaştıran rakip 55. Dakikada golü buldu. Düşünün rakip 10 kişi oynadı ikinci 45 dakikayı ama oyunu hep onlar domine ettiler. Kısa aralıkları saymazsak oyun üstünlüğünü hiç alamadık. Engin Hocanın oyuncu değişiklikleri de takımı canlandırmaya yetmedi maalesef.90. dakikada Erkan penaltı beklediği pozisyonun akabinde rakibiyle girdiği münakaşa sonucu oyundan atıldı.

Pozisyon penaltı değildi bu arada, rakibiyle dalaşmasa belki hakemi aldatmaya yönelik hareketten sarı kart görebilirdi o kadar.

Maçın en kritik anında başrolde ise uzatmaların son anında ceza sahası için Çağrı’nın formasından çekildiği pozisyonda net penaltıyı es geçen Çağatay Şahan vardı. Rakibe olmayan bir penaltı uydururken, bizim ise net penaltı vermeyerek çok kötü oynadığımız bir müsabakadan 3 puan almamıza engel oldu. Çok kötü bir maç yönetti kesinlikle.

Ama hakemin bu kötü performansı bizim çok kötü oynadığımız gerçeğini değiştirmez. Bu kadar silik ve kişiliksiz bir futbol bize hiç yakışmadı.2. devre sadece biraz Chibuke gayretliydi, birde defans hattımız. Takımı öne taşıyacak olan Çağrı-Kenan ikilisi ile Samaras ve Göksu tel tel döküldüler.

Bu takımda başka bir sıkıntı var bence. Oyuncuların uzun zamandır para alamadıkları ve bu nedenle huzursuzluğun had safhada olduğu söyleniyor. Sakat olmamasına rağmen kadroya alınmayan Ayite’nin ise parasını alamadığı için sahaya çıkmak istemediği konuşuluyor.

Yapılan transferler ve mevcut kadronun düşük performansın da ilk sorumlu yönetimdir. Erkurt Tutu ve ekibi bence zaman kaybetmeden istifa ederek kulübün önünü açsınlar. Yaptıkları hizmetlere teşekkür ederek onları çiçekle tesislerden uğurlayacak yeni bir yönetim kurulu bu şehirden çıkacaktır elbette. Yoksa hüsrana doğru yol almaya devam edeceğiz…

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar