• Reklam
ÖLÜMÜNE SAMSUNSPOR
Ali İhsan HASANPAŞAOĞLU

Ali İhsan HASANPAŞAOĞLU

ÖLÜMÜNE SAMSUNSPOR

26 Aralık 2017 - 08:55

Samsunspor’un Ümraniyespor ile oynadığı maça geçmeden önce maç öncesine değinmek lazım. Cumartesi günü futbolcular adına Takım Kaptanı Ahmet Burak Solakel basın toplantısında konuştu.
4 aydır para alamadıklarını, kendilerine tek kuruş ödeme yapılmadığını söyledi. Kendilerinden daha zor durumda olan kulüp personelini de unutmadı futbolcular. Onların çok daha zor durumda olduklarını, evlerine ekmek götüremediklerini söylediler.
Biraz geriye gidelim şimdi. Bir kaç ay önce basına konuşan Kulüp Başkanı Erkurt Tutu artık “Yönetilebilir Kulüp” olduklarını açıklamıştı. Büyük borçların kalmadığını, kulübün önünün açıldığını beyan etmişti. Sportif başarıyı yakalamak amacında olduğunu da eklemişti.
Gelinen nokta itibariyle Başkan Erkurt Tutu’nun açıklamalarının içi boş olduğu ortaya çıkmış oldu. 4 aydır futbolculara ve kulüp personeline tek kuruş ödeyemeyen bir kulüp nasıl “YÖNETİLEBİLİR KULÜP” olarak ifade edilir?
Kongre öncesi başkan adaylarına en az 5 milyonu olan gelsin kulübü verelim demek nedir?
Beyler kimin malını kime veriyorsunuz? 
Samsunspor bu şehrin tek markasıdır. Kendinizi kulübün sahibi mi zannediyorsunuz? 
Bu kulübün sahibi taraftardır. Bunu anlayın ve çekip gidin artık. Geçen hafta taraftara küfreden yöneticileri de gördük.
Camiaya verdiğiniz zarar, Samsunspor’u düşürdüğünüz nokta ortada. Düşün bu kulübün yakasından bir zahmet. Mümkünse kulübün önünden geçmeyin bir süre…
Şimdi maça dönelim. Rakip Ümraniyespor bu ligin iyi takımlarından. Lakin statta seyrettiğim maçta gördüm ki yenilmeyecek bir takım değil. Doğru işler yapabilsek, maça konsantre olabilsek maçı rahatlıkla kazanabilirdik.
İyi başladık öne de geçtik lakin auta giden pozisyonda Ömer’in elle müdahalesi ile kazanılan penaltı golüyle rakip beraberliği yakaladı. Golün şokunu atlatamadan Sifakis’in de hatası olduğu pozisyon sonucu geriye düştük. Zaman zaman iyi pas yapıp, hızlı ataklarla çıktığımız zaman pozisyon buluyorduk.
Bunlardan birinde Samaras’ın net vuruşuyla eşitliği sağladık ve soyunma odasına 2-2 lik skorla gittik.
2. yarıya ise rakip hızlı başladı. İlk yarıda olduğu gibi 3 dakikada 2 gol yedik gene. Son golde gene Sifakis net bir hata yaparak takımın en kötüsü oldu kesinlikle. Kalan dakikalarda rakip oyunun kontrolünü elinde tutarken biz ise skoru değiştirecek hamleleri yapamadık.
Oyuncuların yönetimin tutarsızlıkları ve verdiği sözleri tutmaması nedeniyle konsantrasyonlarını sağlayamadıkları göze çarpıyordu. Ama ne olursa olsun daha iyi mücadele edebilir, sahadan puanla ayrılabilirlerdi.
Takımın en iyisi bana göre Göksu’ydu. Elinden geleni yaptı. Ömer Kandemir’de acemice yaptığı penaltıyı saymazsak iyiydi.
Samaras sadece golde vardı. Toplasanız oyunda kaldığı süre içinde 1 km koşmamıştır. Yollar kesinlikle ayrılmalı. Yabancılardan verim alamadığımız muhakkak. Bu ligde sıralamayı yabancıların kalitesi belirler demiştik daha önce. Tablo ortada.
Kadro planlaması ve yabancı transferlerimiz de başarılı değiliz. Sportif başarı olmadığı gibi, kulüp ekonomik anlamda da iç açıcı durumda değil. Bunun sorumluları belli.
Samsunspor markasının farkında olan, armaya sevdalı iş adamlarımızı sorumluluk almaya davet ediyorum. Bu kulübü ayağa kaldırmak hiçte zor değil. Doğru planlama ve ekonomik istikrar ilk etapta işleri çözecektir. Taşın altına elini bu dönemde koyanları tarih yazacaktır elbet.
Ve son söz taraftara. Maçta kendisine ayrılan 72 kişilik kulübede durmadan, susmadan yaptıkları tezahüratlarla gene gönülleri kazandılar. Oyuncular onlar kadar inançlı olsaydılar keşke. Ümraniyespor’lu futbolcuların  maçın bitiminde bizim tribünün önüne gelip taraftarımızı alkışlaması takdire şayan bir hareketti. Taraftarımızda onlara alkışlarla karşılık verdi.
Sözün özü taraftarımızın maç boyunca yaptığı tezahüratın içinde gizliydi bizim için;
“Üstünüzdeki formadan ter aksın sonuna kadar savaşın
ÖLÜMÜNE ÖLÜMÜNE ÖLÜMÜNE SAMSUNSPOR…”

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar