Reklam
  • Reklam
SADECE MÜCADELE
Reklam
Ali İhsan HASANPAŞAOĞLU

Ali İhsan HASANPAŞAOĞLU

SADECE MÜCADELE

21 Şubat 2018 - 08:42

Öncelikle hafta içi maçını saat 16:00’ye koyan TFF’yi kınıyorum. Taraftar maça gelmesin diye mi çaba harcıyorsunuz anlamak mümkün değil.
Rakip zirve mücadelesi veren Ankaragücü’ydü bu sefer. İç sahada kazanmamız ve alt sıralardan hızla uzaklaşmamız gerekiyordu. Maça iyi başladık aslında. Oyunu kontrol eden taraftık. Ama maç boyunca bir türlü üretken olamadık. Çıkarken kaptırdığımız top sonrası kontra yedik ve geriye düştük.
Furkan pozisyonda konsantre olmasa gerek rakibin vuruş yapacağı tek noktanın aksi yönüne yattı nedense. Ankaragücü’nde özellikle Putsila orta sahada takımını iyi organize etti. Top ayağına yakışıyor derler ya öyle işte.
Golden sonra baskı kurmaya çalıştık. Şans pozisyonu desek yanlış olmaz ki penaltı kazandık. Penaltıyı takımın iyilerinden olan Göksu gole çevirince soyunma odasına beraberlik ve moralle gittik. İkinci devreye Kenan-Chibuike değişikliği ile başladı Engin Hoca.
Kenan kötüydü ama yerine giren Chibuike ondan kötüydü. Yabancı katkısı alamadığımız ortada. Bu kadar performans düşüklüğü anlaşılır değil. 
Aynı şey Muhammet’in yerine giren Ayite için de geçerli. Sanki sahaya zorla çıkarılmış gibiler. Uyarılmaları ve kendilerine çeki düzen vermeleri şart. 
Samaras’a ayrı paragraf açmak lazım. Fizik kalitesi yükselince takıma ciddi katkı sağlıyor. Her şeyden önemlisi iyi bir profesyonel. Oyun zekasına sahip, takıma liderlik yapıyor ve inisiyatif alıyor. Yabancılar içinde 2. devre yüzümüzü güldüren tek isim o.
Maçın 2. devresi de mücadelenin olduğu ama fazla bir pozisyonun olmadığı bir görüntüde geçti. Ön bölgede üretken olamadık bir türlü. Maçta 1-1 sonra erdi.
1 puan eh işte dedirtti. 3 puan alabileceğimiz bir maçtı sonuçta. 
Şu önemli ki geriye düştüğümüz maçlarda artık rakibi yakalıyor ve oyuna ortak oluyoruz. İyi mücadele ediyoruz.
Biraz daha organize olmamız gerekiyor. En kısa zamanda üst sıralara tırmanmak zorundayız. 
Bu nedenle yenemiyorsan yenilmeyeceksin.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar