Reklam
  • Reklam
SEVDAMIZ ARMAMIZA
Reklam
Ali İhsan HASANPAŞAOĞLU

Ali İhsan HASANPAŞAOĞLU

SEVDAMIZ ARMAMIZA

16 Nisan 2018 - 08:56

Rezil futbol ve berbat skor karşısında ne yazabilir ki insan. Bu kadroyu kuran Erkurt TUTU’ya mı yoksa onun getirdiği Alpay Özalan’ın ilk devre 41 puan alacağız deme garabetine mi yoksa bu takımı sahipsiz bırakan siyasilere mi veryansın edeyim derken gözüme tribünlerin sevdalısı Avukat Engin SEVER abimin paylaşımı takıldı. 
Meramımızı fazlasıyla anlatan bir yazıydı. Başıma giren ağrılarla yazı yazmaktansa Engin Sever’in hislerimize tercüman olan yazısını sizlerle paylaşmak istiyorum.Söz Engin Sever’de;
“53 yılın  en silik kadrosu. Oysa ki şampiyonluk için kurulduğu söylenmişti bize. Sezon başında  yok edilen sinerji, taraftarı hiçe saymalar, kırılan hevesler, taraftara küfreden ve para işareti yapan futbolcular,hiç birisine  birlikte tepki veremeyen bir camia. 
Perşembenin gelişi çarşambadan belliydi yıllardır. Her sene bir kademe daha kötüye gitti durum. Buna bir de tribünün bölünmüşlüğünün tavan yapışı eklendi. Oysa ki her konuda biz buradayız diyebilecek bir blok oluşturmak zorundaydık. 
Birilerine, yapılanlara hayırdır diyebilecek bir güç. Bizse ne yaptık her konuda bölündük. Kısa vadede bir Ofoedu işine dahi müdahil olamadık. Ona mecburuz dedik.Bu krizi çözemeyen yönetime tepki veremedik. Osman Özköylü geldi ses çıkaramadık, Alpay geldi ses çıkaramadık, futbolu bırakmış Yunanlılar geldi ağzımızı açamadık, üçü bir tane Kone etmeyen yabancılar geldi hiçbir şey diyemedik.
Tarihimizin en kötü dönemini yaşatanları  kutlayarak uğurladık. Çünkü sanal ortamda kavga etmekle meşguldük. Eskiden  “Bu gün çift kale var” diyerek yüzlerce kişi idman izlemeye giden taraftar  şimdi protestoya 50 kişi gidemiyor.Bu işler  grup işinden lider işinden çıktı artık. 
Bu işler 5000 kişilik münferitlerin kimseden bir organizasyon beklemeden olaylar karşısında genel bir kanaat oluşturmasıyla olacak şeyler. Bizse hala bir birimizle hoca, topçu, yönetici, taktik, transfer  üzerine yaptığımız yorumlar sebebiyle yaptığımız tartışmalarla meşgul ve bu sebeple birbirimizle düşmanız. Geldiğimiz noktada bu işte. 
Yıllardır bu takımın sahibi taraftardır dedik ama tribündeki mevcut dışında bir sahip gibi ağırlık koymadık. Uzun hikaye ama özü şu hesap soracak ağırlığın  ve dolayısıyla gücün yoksa yada hesap sormuyorsan herkes istediği gibi  at oynatır bu kadar basit. Şimdi ne olacak? Gaziantepspor’a yenilen, alabileceği skor en iyi 0-0 olan bu takım nasıl bu 3 maçı kazanacak? 
Benim bildiğim tek şey var Denizli maçı mecburen kazanılacak. O yüzden kim ne organize eder, kim nasıl davranmayı düşünür bilmiyorum ama kavgayı dövüşü bırakıp bu olaya el koymak lazım.”

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar