KIZILAYHAFTASI
Reklam
  • Reklam
BİRSEN ÖZTÜRK

BİRSEN ÖZTÜRK

KIZILAYHAFTASI

28 Ekim 2021 - 12:44

 

Merhaba değerli okurlar,

Bildiğiniz gibi her sene ekim ayının yirmi sekizi ile Kasım ayının dördü arasında Kızılay Haftası kutlanmaktadır. Türk Kızılay’ı barınma, beslenme,  sağlık, ilk yardım, eğitim gibi pek çok alanda hizmet verdiği gibi Bölge Kan Merkezleri, Kan Bağış Merkezleri ve mobil kan bağış araçları ile de ülkemizin ihtiyacı olan kanın tamamını gönüllü ve sürekli bağışçılardan karşılamayı hedeflemektedir. 

Biz Atasam Tıp Merkezi olarak birçok sosyal sorumluluk projesinde yer aldığımız gibi Kızılay’ın kan toplama seferberliğine de gönül verdik. 1 Kasım 2021 tarihinde hastanemiz önünde bulunacak olan Mobil Kan Bağış aracı ile gerek hastanemiz personeli, gerekse siz değerli Samsun halkının bağışlarını Türk Kızılay’ı ile buluşturuyor olacağız.

Unutmayın; bir ünite kan, kurtarılan üç can.

Kan bağışında bulunmak, bir hayata dokunmanın verdiği hazzın yanı sıra, vücudunuza da fayda sağlamaktadır. Çünkü kan vermeden önce doldurduğunuz form için yapılan testler mini bir check-up niteliği taşımaktadır. Ayrıca kan verdiğinizde, kan yapan doku ve organlarınız uyarılmış olur ve yeni kan yapmaya sevk edilir. Böylece kan hücreleriniz yenilenmiş olur.

Pandemi nedeniyle bağışların azalması ve stoktaki kanların tükenmesi sağlık sektöründe ciddi bir yaradır. Bu nedenle, sizler de 1 Kasım’da hastanemiz önünde bulunacak olan Mobil Kan aracında bizlerle olun. Unutmayın, yarın sizin veya bir yakınınızın da kan ihtiyacı olabilir.

Sağlıklı günlerde görüşmek dileğiyle.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar