KAN DEĞİŞİKLİĞİ ŞART!
CANBERK CONKOR

CANBERK CONKOR

KAN DEĞİŞİKLİĞİ ŞART!

16 Ekim 2021 - 22:12

Milli takım arasından sonra takımda “acaba bir şeyler değişmiş mi” diye merak içerisindeydim. Milli aralar genellikle bizim gibi oyun yapısı oturmamış ve eksiklikleri olan takımlar için adeta "ilaç" niteliği taşır, ancak Samsunspor'da değişen hiç bir şey olmadığı gibi mücadele anlamında da çok fazla eksiklik göze battı diyebilirim.

Şampiyonluk parolası ile lige başlayan takımımız 8. hafta sonrasında sadece 11 puan toplayarak adeta hüsran yaratmaya devam ediyor. Peki, bu hüsrana "dur" diyebilecek kim var?

Mehmet Altıparmak mı?

Murat Aztopal mı?

Yine bu takımı toplamak başkan Yüksel Yıldırım'a kalacak gibi duruyor.

Menemenspor özellikle sahada verdiği mücadele ile Samsunspor'un önüne geçti diyebilirim. Geçen sene bizleri şampiyonluktan eden İzmir ekibi bu sene de tıpkı şampiyonluk mücadelesi verircesine hırslı bir görüntü verdi ki, maç bitiminde teknik ekip yedek kulübesinden orta sahaya kadar koştuğunu gördüm.

Maça dönecek olursak hırsı ve mücadelesi ile sadece Tomane'yi bir kenara ayırmak istiyorum, diğer 10 kişi sahada ne yaptığını bilen var mı? Bonservis bedeli ödeyerek aldığımız Soner Gönül 8 haftadır çok kötü performans göstermesine rağmen neden hala tercih ediliyor anlamış değilim.

Teker teker oyuncu isimlerine girersem yazımı tamamlayamam diye çekiniyorum. Çünkü bu sene transfer edilen oyuncular çok formsuz. Oyuncularımızın bu form seviyeleri yükseleceği yere düşüşe geçiyor, takım içerisinde nasıl bir hava var, geçen sene yapılan teknik hatalar bu sene de mi tekrarlanacak...

Mehmet Altıparmak bu sene çok formsuz olduğu belli, keza sahaya sürdüğü ilk 11'de orta sahanın güçsüz kalacağı belliydi. Özellikle böylesine mücadele verilmesi gereken zeminde Cihan Karaman'ın yerine neden Hasan Kılıç tercih edilmedi? Ve ya neden oyuna dahil edilmedi.

Oyuncu değişikliğinde orta sahayı tamamen Menemenspor'a veren Altıparmak, bu oyuncu değişikliği ile maçın kaderini karam bole bırakmış oldu.

Attığımız goller tamamen bireysel performansın getirdiği gollerdi. Maçın başından sonuna kadar koordineli olup takım olarak hücum edemedik ve pozisyon üretemedik.

Milli takım arasında Mehmet Altıparmak takımımıza nasıl bir taktik verdi merak etmiyor değilim.

Bu şekilde mücadele verirsek bırakın şampiyonluğu küme düşme mücadelesi veririz. Savunma olarak dökülüyoruz, birde gol sıkıntısı yaşarsak vay Samsunspor'un haline...

8. Hafta itibariyle sahada değişen bir oyun yoksa bu haftadan sonra gelişen her türlü olumsuzluk Mehmet Altıparmak ve Mustafa Aztopal'a yazar.

Bu takımda değişiklik olacağını düşünmüyorum, bu yüzden diyorum ki;

Hoca değişikliği şart...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar