KAPALI KUTUYUZ
CANBERK CONKOR

CANBERK CONKOR

KAPALI KUTUYUZ

26 Temmuz 2021 - 09:13

 

Hüzünlü ve üzgün geçen bir koca sezonun ardından büyük umutlarla yeni sezon hazırlıklarına başladık.

 

Bu büyük umutların ardından özellikle yaptığımız transferlerle TFF 1. Lig’e hızlı başlayan ekip olduk diyebilirim. Şu ana kadar yapılan 13 yeni transferle birlikte sezon hazırlıkları tam gaz devam ediyor.

 

TFF 1. Lig’in ve Süper Lig’in yanı sıra alt liglerden de alınan genç önemli oyuncuları bünyesine katan Yılport Samsunspor, hala ‘kapalı kutu’ kalmaya devam ediyor.

 

Geçen yılda özellikle bu tip transferler yapmış, daha sonra teknik ekip tarafından bu oyunculara süre istenmiş, verilen süreler değerlendiremeyince devre arasını beklenmeden bazı isimler takımdan uzaklaştırılmıştı.

 

Önümüzde böylesine kocaman bir örnek varken tekrar ‘aynı hatalar yaşanır mı?’ sorularını aklımdan geçirmiyor değilim.

 

Çinari, Hakaj ve Darri alternatifi olmayan mevkilere yapılan transferlerdi, bu oyuncular yabancı sınırlaması içerisinde olduğundan gösterecekleri performans şampiyonluğa direkt etki edecek isimler.

 

Bir de bu kapalı kutu transferlerine takım içerisinde uyum sağlayacak Tomane ve Plumain’i de eklersek sezon başlamadan 5 yabancı oyuncunun takıma ne katacağını merakla bekliyorum.

 

Geçen sezon oyuncularımız tarafından sabote edilerek kaçan şampiyonluğumuz varken bu sene de yabancı oyuncular tarafından bu kadar kapalı kutu olmamız, lig başladıktan 5-6 hafta sonra eleştirilere maruz kalabilir.

 

Mehmet Altıparmak dahil Yüksel Yıldırım ve Mustafa Aztopal bu eleştirilere artık ne kadar açık olurlar bilemiyorum.

 

Nedeni de açık ara geçen yıl yapılan transfer başarısızlığı ve kaçan şampiyonluktur.

 

Bu örneklemeler baz alındığında kimse eleştiren taraftarlara kızmamalı hatta “Git başka takım tut” dememelidir.

 

Bu kapalı kutu sözlerinin tersi olarak Mehmet Altıparmak oyuncuları verimli kullanıp sezon içerisinde beklemediğimiz performansı da alabilir. Ben bu konuda Mehmet Altıparmak’a güveniyorum.

 

Altıparmak, Mehmet Akyüz ve Osman Çelik transferlerinde ne kadar garantici bir isim olduğunu belli etti diyebilirim.

 

Bu sezon uzun ve zorlu geçecek maratonu şampiyon olarak tamamlayacağımıza yürekten inanıyorum. Bu inancımızı futbolculara aşılamak görevi de Mehmet Altıparmak’a düşüyor. Sezon içerisinde göreceğiz ne kadar aşıladığını…

 

Hep birlikte bekleyip görelim.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar