KAPLAN'DAN ÖNCE, KAPLAN'DAN SONRA!
Reklam
CANBERK CONKOR

CANBERK CONKOR

KAPLAN'DAN ÖNCE, KAPLAN'DAN SONRA!

20 Temmuz 2022 - 14:19

Yılport Samsunspor'da üst üste yapılan yanlış transferler ve izlenen transfer politikasını başkan dahil herkes eleştirdi. Yapılan yanlış transferlerin ardı arkası kesilmezken üstüne üstük bu oyuncuları da göndermek için bir hayli uğraşır olmuştuk.

Yapılan transferlere bakacak olursak scouting ağırlıklı, menajerlerin de önerileri ile oluşturulan bir transfer planı ve bu planlamada başarısız olmuş bir takım...

TFF 1.lig öyle bir lig ki, birden fazla hedefi aynı anda kaldırabilecek bir lig değil, alt yapıdan oyuncu yetiştirmek ve kadroya kazandırıp parlatmak, hem de fırsat transferleri yapmak güzel planlama olarak gözükse de sonuç odaklı bakınca işler yolunda gitmedi.

Başkanımız cebindeki paraları ortaya saçarken bu ödediği paraların karşılığı olarak takımdan başarı beklemesi en doğal hakkı. Samsunspor'un artık başarısızlığı kaldıracak ne gücü kaldı ne de sabırı...

Yüksel Yıldırım'ın yarattığı ekonomik güçle nereye kadar gidecek bu kulüp?

Yüksel Yıldırım, sonuç olarak bir şirket yönetiyor ve bu şirket sürekli zarar açıklarsa A.Ş. yönetimi ne kadar dayanabilir?

Bunları düşündükçe bir an önce başarıyı yakalamak zorundayız.

Samsunspor öyle bir konumda olmalı ki yayın gelirleri, sponsor gelirleri, reklam gelirleri, kombine ve forma satışları derken ekonomik anlamda kendi kendini revize etmeli.

Peki geldiğimiz nokta itibariyle Samsunspor'da neler değişti?

Futbol Gelişim Direktörü olarak takımın başına getirilen Batu Kaplan, Samsunspor için doğru planlama neyse onu yapmaya çalışan bir isim. Kendisine ait bir çizgisi var ve bu çizgilerin dışına pek çıkmayı sevmeyen garantici bir karakter.

Kendine çizdiği bu doğruları Yüksel Yıldırım'ın da dediği gibi, gerekirse zıtlaşarak doğruyu bulana kadar peşini bırakmayan bir yapıya sahip.

Batu Kaplan'ın kafasındaki planlama ise tıpkı taraftarların ki gibi...

"Hedef şampiyonluksa, ona göre takım kurulmalı!" mantığı...

TFF 1. Lig'in altın kuralı, ligi bilen nokta oyunculardan kurulu bir takım olmaktır. Geçen sene ligimizde şampiyon olmuş Ankaragücü'nün takım kadrosuna bakmanızı tavsiye ederim. Süper Lig'den düştüler ama öyle bir kadro yaptılar ki tekrar bir üst lige çıkmasını bildiler.

Batu Kaplan'ın Samsunspor'a kazandırdığı isimlere değinmeden geçemeyeceğim, Yusuf Abdioğlu'ndan, Fofana'ya, Novikovas'tan, Celil Yüksel'e kadar her oyuncuda parmağı var.

En azından ismini dahi bilmediğimiz, Maçkolik'ten veya Youtube ‘den videolar izleyerek yorumlarda bulunmaya çalıştığımız isimler yerine ligi bilen ve başarıya aç oyuncuları kadromuza kazandırdı.

Ben bu sezon ki planlamaya baktığım zaman başkanımız Yüksel Yıldırım'ın önderliğinde Batu Kaplan'da doğrularını masaya yatırınca, iki isim bu sezon üzerine düşeni kesinlikle yapıyor diyebiliyorum.

Üzerine düşeni yapma sırası taraftarlarımızda. Kombine alarak takımımızı bu sezon yalnız bırakmamaları ve sonuna kadar bu takıma güvenmeleri en büyük başarımız olacaktır.

Kurtuluş sezonu hayırlı olsun.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar