SESSİZ SİNEMA OYNAMAYA DEVAM!
CANBERK CONKOR

CANBERK CONKOR

SESSİZ SİNEMA OYNAMAYA DEVAM!

29 Aralık 2021 - 09:43

 

Sene başında yapılan transfer politikasını doğru bulmayanların başında yer aldım. Geleceği düşünülerek yapılan “kağıt üzerindeki” plan “evdeki hesap çarşıya uymadı” misali gibi sınıfta kaldı.

Özellikle yabancı oyuncu fiyaskosu bu transfer döneminde de devam etti.

Hatalı transferlerin beceriksizliğini yönetim üstlenmek yerine, her yeni gelen teknik direktörün üzerine atarak hedef gösterdiğini gördük. 

Bu hatalı transferlerin faturasını hala sessiz kalmayı tercih eden Mustafa Aztopal’a çıkarıldığı bir gerçeğini de unutmayalım.

Yapılan transferlerin belki de yüzde 10’luk bir kısmında yer alan Mustafa Aztopal sadece transfer görüşmelerinde yer alıyordu. 

Scouting ekibi ile birlikte çalışmalar yapan Aztopal, olumsuz rapor verdiği halde tercih edilen oyuncuları açıklamasını isterdim.

Samsunspor yönetimi hatalarından ders çıkarıp aynı hatalara düşmemek yerine, yine yapılan hataları bir başkasının üzerine atarak hedef göstermeye devam ediyor. 

Bu gösterilen hedefteki isimler hoca olarak veya futbolcu olarak başka takımlarda başarıya ulaşmış fakat Samsunspor’da performans düşüşü yaşayan isimler arasında olması düşündürücü olan kısımlar.

Bu sene başında takımdan gönderilen veya hedef gösterilen isimler üzerinden gidecek olursak; 

• Mustafa Aztopal, transferde başarısız olan isimler arasında gösterildi.

• Mehmet Altıparmak, takım içerisindeki uyumu sağlayamadı ve performansı beğenilmedi.

• Scouting ekibi, transferlerde başarısız isimlerin faturası çıkartılan isimler oldu.

• Gökhan Karadeniz, Mehmet Akyüz, Hasan Kılıç, Barış Başdaş gibi isimlerle de performansı ve takım içindeki disiplinsiz hareketler gösterilerek takımdan uzaklaştırılan isimler oldu

Bu isimlere ve takımdan gönderilme nedenlerine bakacak olursak kimse sorgulama yapmaz, benim merak ettiğim bu isimler neden sessiz kaldı? Sessiz kalınması mı söylendi…

Takımın içerisinde hem scouting görevi yapan hem de menajerlik yapan bir şahıs var. Bu şahıs Samsunspor’un hatalı transferlerin onayını da veren kişi, menajerliğini de yapan kişi, üstelik aylar öncesinde sosyal medyada “Adanademirspor’luyum” diyerek övünen bir kişi…

Gizli kapılar arkasında kalmış sorunlarla yüzleşmek yerine, üzerini örtmeye devam ettikçe başarısız transferler de olur, Yüksel Yıldırım’da paraları boşa gider, futbol ortamının içinde de kötü bir imaj bırakmış oluruz.

Gelinen nokta itibariyle işini severek yapmaya çalışan ve ne olursa olsun saha dışına çıkmayan, bütün konsantresini saha içine vermeye çalışan Fuat Çapa’yı tebrik ederim. İlk devrenin son 3 maçında şans bizim yanımızda olsaydı bugün puan cetvelinde üst sıralarda yer alabilirdik.

Ligin 2. devresinde yapılacak önemli transfer ile üst sıralara çıkabiliriz, çok farklar kapandığını gördüm keza geçen sene 10 puan öndeyken geriden gelerek bir üst lige çıkan Adanademirspor’u unutmayalım, gördük ki fark kapanabilir.

Bu farkın kapabilmesi için Samsunspor geleceğe değil, “şimdiki zamana” göre transfer yapması şart. Nokta transferler yaparsa “yöneticilerimiz” Samsunspor, güle oynaya üst lige çıkar.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar