• Reklam
3 ATTIK 3 ALDIK
Doğan ATLI

Doğan ATLI

3 ATTIK 3 ALDIK

28 Ekim 2017 - 08:43

Sanırım üç puanı cebe koymak herkesi oldukça mutlu etti.
Mutlu olmamak için felaket tellalı olmak lazım değil mi!!!
Sadece Samsunspor camiasına şu soruyu sormak istiyorum; oynanan futbol sizi memnun etti mi?
Bunu bu maçı eleştirmek için sormuyorum elbette. Daha önce aldığımız beraberlikler ve bundan sonra alabilme ihtimalimiz olan galibiyetler için soruyorum.
Dün karşımızda tecrübe eksikliği; yanı sıra mücadele gücü yüksek genç bir Antep takımı gördük. İlk 10 dakika içinde bu genç takımın topu kullanarak oyunu çevirme (pas pas pas) gayretini seyircimiz ıslıkla noktalamaya çalıştı ve bu genç takım sahanın en tecrübeli isminin biri kafasından, biri de fırsatçılık ve futbol şansından gelen iki golle ilk yarıya veda etti. Ha unutmadan ikinci golden sonra dahi disiplinden kopmayıp hala pasla üzerimize gelme çabaları da takdire şayandı…
Lakin ikinci yarıya daha diri ve tecrübesini sahaya daha iyi yansıtan bizdik. Bununla birlikte ikinci yarı biraz da rakibe olan ciddiyetimizi maalesef ki kaybettik. Penaltı pozisyonu ile üçüncü golü de attıktan sonra rakibin tecrübesizliği iyice su yüzüne çıktı; bizimse zaman zaman oluşan ciddiyetsizliğimiz meydana geldi.
Kazanmak oldukça güzel tabi ama dün sahada çok daha farklı bir Samsunspor kimliği ile çok daha farklı bir skorla da sahadan ayrılabilirdik.
Bu kısım tabii ki Engin Hocanın sınırlarına dahil olmakla beraber, sonraki maçlara yansıyacak olan kazanma hırsı ve motivasyon cebimize koyduğumuz en büyük ikinci kazanç.
İki stoperimizin kazanma hırsını da görmezden gelemem lakin Hasan aman ha fazla hırs bizi sensiz bırakır. Ayrıca Gökay’a ayrı bir parantez açmak lazım; hem kazanmayı hem de kazandırmayı seviyor bu çocuk. Chibuike ise sahanın yıldızı olduğunu ve eğer isterse çok daha yıldız olacağını bize nette gösterdi.
Kısacası kazanmak güzel, alışkanlık yapması dileklerimle Teşekkürler Çocuklar…
Bu arada Samsun kümeye diye bağıran camialar, keser döner sap döner miydi?????  

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar