BARIŞ ALPER SAKA…
DOĞAN ATLI

DOĞAN ATLI

SERBEST KÜRSÜ

BARIŞ ALPER SAKA…

15 Aralık 2021 - 19:42

Saka kuşunun ötüşü dillere destandır. Hatta yaban bülbülü bile denir kendisine.

Biz bülbül gibi şakımasını beklemedik tabi. Ama TFF nezdinde önemli bir etikete sahip sayın SAKA’nın bu kadar kötü bir maç yönetmesini de beklemedik.

Kırmızı kart pozisyonunda evet Yunus Emre’nin tek ayağı yerden biraz havadaydı, lakin tereyağından kıl çeker gibi tertemiz topu alıp çıktı. Rakiple temas etmeden önce de kesinlikle topu kazanmıştı.

Bu 1…

Fofana’ya yapılan faul için oyunu durdurduğunda Tomane’nin  son adam tarafından çekilmesini nasıl görmezsin sayın Saka… Ha göremeyebilirisin tabi, o zaman da daha alt klasmanlara doğru yelken açarsın.

Bu maçın hakem gözlemcisinin raporunu çok merak ediyorum açıkçası. 5-6 üzeri bir puan verirse şayet o da diğer bir eyyamcı kişiliktir benim gözümde...

Maçın genelinde ilk yarı çok güzel iki gol gördük. Bizim tarafımızdan atılan golde Tomane’nin bakmadan attığı pası akıl dolu bir vuruşla fileye yollayan Yasin üzerine düşeni layığı ile yaptı.

Sonrasında kalenizde gördüğümüz top da çok güzel bir vuruş gördük. Lakin kalecimizin (2,02’lik bir kalecinin) yememesi gereken bir toptu sanki. Cepheden gelen topta yer tutuşunu saniyelik de olsa kaçırırsan topu file de görüşün tarihe geçer. Nurullah, yenmeyecek gol değil ama senin yemeyeceğin gol olmalıydı bu.

Maçın tekrarını izlediğinde ne demek istediğimi net olarak da anlayacaksın. Kaleci hocamız da sana defalarca izletecektir bu pozisyonu.

Yasin’e tekrar dönecek olursak,  ikinci yarı altı pastan dışarı vurduğun topu fileye yollasan maçın kahramanı olacaktın. Bu iki vuruşu da senin yaptığına inanamıyor insan. Yalnız değilsin tabi, Çinari var bide. Abi öyle bir pozisyon yakalıyorsun ki vurduğunu kaleci zor kurtarsa jeneriklik olacaksın, gol olsa kahraman… Ama halı sahada yapsan seni kovalarlardı yemin ederim.

Ki bu performans la devre arası da başına gelecek de bu ya neyse…

Takımın genel performansı yine beklenenin üstündeydi, mücadele gücü ve hırs için hepsine teşekkür etmek lazım.

Bu grafiği düşürmeden devam edersek bizi iyi günler bekliyor açıkçası.

Son olarak da maç saatine takıldım biraz, hangi akıl ve mantıkla maç saati hafta içinde 16.00 olur biri bana anlatsın. 19.00 olmamasının önündeki engel ne olabilir. Maçı tv başında yada stadyumda izlemek isteyen kişi ve kişilere neden böyle bir zulüm yapılır?

Yahu biraz kanımız kanlandı ya hemen vurun bıçağı sinirlere, felç olsun Samsun…

Yetmeyecek bu sefer gücünüz yetmeyecek.

O pırıl pırıl gençlerin emeğini çalamayacaksınız.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar