BİR İHTİMAL DAHA VAR
DOĞAN ATLI

DOĞAN ATLI

SERBEST KÜRSÜ

BİR İHTİMAL DAHA VAR

19 Mayıs 2021 - 09:40

 

Pes etmek bizim kitabımızda yok diyerek çıktığımız yolun ilk adımında Altınordu’nun genç ve dinamik takımına karşı 1-0 mağlup olarak dönüyoruz İzmir’den…

Altınordu takımını tebrik etmek lazım açıkçası, futbol adına yapılması gereken ne varsa yaptılar ve galibiyetin altına imzalarını da attılar.

Takımımızın sahaya çıkan yapısı son haftaların klasikleşen kadrosuydu fakat bir türlü istenilen futbol grafiğini sahaya yansıtamadı.

Tutuklukları gözlenen Gökhan Karadeniz ve Yasin’e 70 dakika yine de sabretti Ertuğrul hoca…  

Hamroun da istediğini sahaya yansıtmayı başaramayınca takımımızın üretkenliği bitmiş oldu neredeyse…

Sahadan mağlup olarak ayrılmak elbette ki üzücü lakin benim için hiçbir şey ifade etmiyor.

Alternatifi olan bir maç olması ve tek farkla yaşanılan avantaj döngüsü mevcudiyeti beni bu düşünce içine itmekte.

Samsun’da evimizde oynayacağımız rövanş maçında bizi zor bir 90 dakika bekliyor, karşımızdaki takım alan savunmasını ve birebir savunmayı da iyi yapan bir ekip.

Fakat bizim oyun anlayışımız ve saldırgan bir yapı ile maça başlayışımız çok şeyi değiştirecektir. 

Hele ki ilk yarım saatin içinde tarafımızdan kazanılacak bir gol rakibimizi de strese sokacağı için kazanmaya yakın tarafın biz olacağının altını çizmek isterim.

Bu maçı ne kadar analiz etsek de biz rakipten çok kendi oyuncularımızın kazanma isteği üzerine kuracağımız her türlü planlama ile başarıyı kucaklayarak final biletini alacağımızı düşünüyorum.

Yıllardır beklentimiz olan Süper Lig için sadece bir adım kalmışken tüm futbolcu kardeşlerimin bu işin ucunu bırakmayarak bizi finale götüreceğine inancım tam.

Haydi çocuklar…

Güzel ve güneşli günler için…

19 Mayıs Milli Mücadele’nin şehrinde pes etmek yok.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mehmet Özdenbaşı
    1 yıl önce
    Selamlar doğancığım öncelikle milli mücadelenin anlamı olan 19 Mayıs gençlik ve spor bayramımız kutlu olsun bu şanlı şehrin şanlı takımı Samsunspor son dönemlerde meşakkatli bir süreçten geçiyor evet tek temennimiz süper lige çıkmak ama artık bir hayal gibi geliyor bana çünkü futbolcularda o ruh yok süper lige çıkmayı istemeyen takımın oyununa bak birde çıkmayı güya isteyen takımın oyununa bak sence çıkmayı istiyorlarmı ne Ertuğrul da nede futbolcular da o ruh yok Ertuğrul çıkıp hep hikaye anlatıyor bence süper lige çksak bile Ertuğrul ve topçu alan* komite bu takımdan gönderilmeli Gine’de inşallah başarırlar diyorum hoşçakal

Son Yazılar