KAZAN DOĞURDU…
DOĞAN ATLI

DOĞAN ATLI

SERBEST KÜRSÜ

KAZAN DOĞURDU…

20 Nisan 2021 - 10:37

 

Hoca Nasreddin efendinin meşhur hikayesinde olduğu üzere, kazanın öldüğüne inanacak iken biz;
birden bire çıkan kıvılcımlar ve patlayan bombalar sayesinde kaynayan kazan 9 değil ama 4 doğurdu.


Sayın Yüksel YILDIRIM‘ın takıma vurduğu neşter işe yaradı mı yaramadı mı bilemem ama futbolcularla ne konuştuysa onun işe yaradığı ise kesin.


Hocamız Ertuğrul SAĞLAM’ın kadro dışılar ile ilgili yorumlarına bakılınca bu görüşe pek de katılmadığı fikri doğmakta gibi, lakin Yüksel Başkanın gözünden bakınca ve bandı geri sarınca da bazı FUTBOLCU arkadaşların hakkında yaptıkları yorumlara da katılmamak elde değil.


Dün oynanan BURSA maçı ile ilk yarı oynanan BURSA maçını şöyle bir kıyaslayın da bakın, ilk yarı oynana maçta ilk dakikalarda yapılan hataları değerlendiremeyen biz, sonrasında bileti kesilen de biz olmuştuk.


Dün oynanan maçın daha henüz ilk dakikalarında elimize gelen fırsatı fileye gönderince bambaşka bir oyun ortaya çıktı sonrasında. Gökhan KARADENİZ‘in tutukluğu göze batmadı da değil hani ama her zaman da mükemmel oynayacak değil ya kontenjanında kalsın bu haftalık.

 

DJA önceki maçlarda nazarlık oynarken bu hafta ise biraz çarşı pazarlık oynadı. Bu hafta için o da varsın olsun kontenjanında kalsın.

 

İki bek den Mücahit dudak ısırtırken, Erkam ise kramponunun azizliğine uğradı bu hafta. Zeminin kaygan olması zaman zaman zorladı onu. Oyuna sonradan girenlerin için en fazla katkıyı ise oyunun rahatlamış halinden mi olsa gerek NADİR oldu. Gökhan ALSAN attığı golde klasını ve kalitesini topu kazanışından itibaren kovalamasıyla ortaya koymuş oldu. Alan alır almayan kafasına göre hesabı…


Yasin‘e gelince,  bu takıma geldiğinden beri belki en pozitif futbolunu oynadı. Bu oyununu Gökhan KARADENİZ ve Hamroun‘un oyunu ile birleştirdiği anda kalan 3 maç en az 3 farktan aşağı düşmez.


Son söz HAMROUN‘a serbest vuruşta topun başına geçtiğinde golü atacağına o kadar çok inanmış olmalı ki, kimseye bırakmadı vurdu ve direğin tozu ile fileyi salladı…


Şimdi hep beraber HAMROUN’un inandığı kadar inandık mı bu iş bitti demektir.


Rakiplerin puan kaybetmesini bekleyeceğimiz açık.


İddia ediyorum ki önümüzdeki hafta iki takım da beraberlikle kapatacak maçlarını, buradan çıkartacağımız önümüzdeki maçlara dair puanlar ile şansımızı sonuna kadar zorlamamız gerekliliğidir.

 

Bugün hep beraber tam destek olarak savaşmaya devam edelim.


Sonramı bekleyelim ve görelim…

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mehmet Özdenbaşı
    1 yıl önce
    Doğancığım Ertuğrul hocanın açıklamaları sence doğrumu bence yanlış madem bu adamlar iyi adamdı neden sen müdahale etmedin kazan kaynarken neden çare bulmadın sen bu takımın hocası isen son haftalardaki gidişatı görüp bu takımın bu hale düşmesini engellemedin O zaman sende bu işin içindesin kazanı harlayanlardan yani altına odun atanlardan biride sensin yine bana göre Başkan müdahale etmese kazan kaynamaya devam edecekti Ertuğrul hocayı Samsun olarak çok seviyorduk ama sevgisini hoca bitirdi Ertuğrul hoca ile bu iş seneye yürümezzzz.

Son Yazılar