MART KAPIDAN BAKTIRIR
DOĞAN ATLI

DOĞAN ATLI

SERBEST KÜRSÜ

MART KAPIDAN BAKTIRIR

08 Mart 2021 - 10:27

 

Ve kazma kürek yaktırır…


Cumartesi sahamızda oynadığımız ADS maçında kazma da kürek de yaksak olmayacaktı.

 

Neden mi?

 

ADS takımı sahamızda o kadar rahat top oynadı ki maçı anlatan yorumcu dahi ADANA 5 OCAK mı yoksa SAMSUN 19 MAYIS mı karıştırmış olmalı.


Maç Sonu Ertuğrul hocanın maç yorumunda, bu maçı kaybetsek de kazanacak çok şey çıkartmalıyız sözlerine harfiyen katılıyorum. Kalan tüm maçlarda final maçı değil artık ölüm kalım maçı. 

 

Tüm şehrin, tüm takımın, tüm teknik heyetin Süper Lig özlemine yürüyen kaderinin maçı gözüyle bakmalıyız artık.


Maç için iki kelam etmeden de geçmeyeceğim. Bu maçı kazanacaksak 5 tane DJA, 3 tane ERKAM daha olsaydı sahada kazanırdık sanırım. ERKAM’ın maç içinde cansiperhane tavrı, DJA‘nın topa ve sahanın her yerine olan hakimiyeti diğer tüm futbolcuların defalarca maç kasetinde izlemesi gereken anlardı.

 

Maç kasetleri deyince ayrıca; NADİR’e de arkası dönük top alma ve topla buluşma zamanlaması antrenmanları bol bol yaptırmak gerek sanki. 

 

Almanya futbol alt yapısı olup bu kadar kötü top zamanlaması ve topu alıp saklayamamak, ayrıca bu kadar yıl profesyonel futbol oynayıp bu kadar kötü olmak sanırım ayrı bir beceri ister. Topsuz pres ve alan daraltma da iyi olduğunu kabul edeyim.

 
CANER’e gelince; hırsına ve defansif her adımına hatta ileri çıkışlarında ki başarılı deparlarına amenna. Be kaptan, lakin bu maçı sar sar izle. Senin kariyerinde bir sağ bekin yaptığı ortalar bunlar olmamalı. İsabetli bir iki orta harici, aman aman… 

 

Bir pozitif ortan vardı onu da ERKAM değerlendiremedi.


NURULLAH; İyi kaleci olacaksın diye dağa taşa bağırıyoruz. Bir dev yetiştiriyoruz diye sağı solu inletiyoruz. Hocalarında sana güvenip haftalardır 11’de görev veriyor. Sende otur bu maçı sar ve izle nasıl goller yemişsin. Evet, kaleciler gol yiyecek tabi. Fakat son haftalarda kötü goller yiyorsun be kardeşim.


Önünde çok uzun bir yol var çok çalış. Ya da sıradan ol sen bilirsin.


Son olarak da GUİDO, futbol kitaplarında asla yapmayın gol olur diye literatür olacak pozisyon verdin. 

 

Ertuğrul hocanın yerinde olsam 500 defa izletirim sana o pozisyonu, o top oraya vurulmaz. O top oraya vurulmaz diye rüyalarına sokardım ama nafile.


Rakip hakkı ile aldı 3 puanı bizden. Gökhan İnler, sahada neler yapılması gerekliliğinin resitalini yaptı ve haftalardır da yapıyor. Takım bedellerine bakacak olsak maliyet analizinde birbirimize son derece yakın sayılırız. Fakat kadro mühendisliğinde ve transfer başarısında saha da gördüğüm futbolla adamları tebrik etmem lazım.


Uzun lafın kısası, dile pelesenk olmuş ya…

 

Önümüzdeki maçlara bakacağız.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar