NELER OLUYOR HAYATTA…
DOĞAN ATLI

DOĞAN ATLI

SERBEST KÜRSÜ

NELER OLUYOR HAYATTA…

26 Nisan 2021 - 10:58

 

Hababam Sınıfı’nın unutulmaz film müziğini hatırlamayan yoktur sanırım hatta satırları okurken bile mırıldanmaya başlamışsınızdır bile…

Bir de şu rüya gerçek olsa olsa...

İşte bizim rüyamıza bir adım daha…

Birkaç haftadır inatla yazıyorum Giresun takımı takılacak diye lakin geçen hafta beni yanıltan takım bu hafta Altınordu’nun genç cengaverleri karşısında sahada 2 puanı bıraktı.

Benzeri bir takılmayı ADS takımından da bu hafta için beklemiyor da değildim hani fakat hafta içi yaşanılan inanılmaz olaylar sonrası umudumda kaybolup gitmişti.

Tuzla takımının bir önceki maç ilk 11’ine bakacak olan babayiğit varsa ne demek istediğim net anlayacaktır yoksa Tuzla tersanelerinde gemi işçilerinin alın teri ne ise demiryolu işçilerinin alın teri de birdir bizim kitabımızda…

ADS takımı kazanmış olduğu avantajı hiçbir şartta bırakmaya niyetinin olmadığını her türlü platformda dile getiriyor açıkçası…

Başarıya giden yol da her yol mubah mı değil mi bunu bekleyip göreceğiz.

Son iki haftaya girilen bu günlerde ligin altı da üstü de resmen alev alev…

Önünüzdeki hafta ADS takımı Balıkesir’i evinde misafir edecek ve Balıkesir takımı da alt sıralardan kurtulmak için puan ya da puanlar için mücadele etmek zorunda…

Giresun takımı ise yine düşme hattından kurtulma mücadelesini son iki haftaya bırakan Akhisar temsilcisi ile karşılaşacak ve Akhisar temsilcisi içinde olmazsa olmaz bir maç olduğu net ortada. Biz ise aynı mücadelenin bir başka paydaşı Ankara takımını konuk edeceğiz ve ligin çıkan iki takımı da bu maçlar sonucunda net olarak ortaya çıkacak düşüncesinde olduğumu da belirtmek isterim.

Maça çok kısa değinmek istiyorum açıkçası…

Biz bu isteki futbolu sahaya daha önceleri yansıtmış olsaydık, şu anda yazmış olduğum satırların üst bendelerini hiç okumamış olacaktınız. Hamroun bu takıma neden transfer edildiğini tüm izleyenlere net ifade etti sanırım. Biraz Nadir’e kafam takıldı bu hafta için. Sanki hoca onu zorla oyuna almış, oynasa da olur oynanamasa da olur ya da siz kafanıza göre takılın ben kaynarım arada edalarında havasını sadece ben mi hissettim yoksa başkaları da var mı? 

Buna rağmen arkadaşlarının onu oyuna angaje etmek için paslara dahil etmesi ve en az 3 gollük pozisyona sokması da onu motive edemedi. Ya da sayın başkanımızın Burak Çalık’a hitaben söylemlerine ortak hareket ederek beni de gör mü demek istedi?

Maçın genel havasında biz kazanmak için her şeyi yaptık ve kazandık, önemli olan da buydu.

Sadece bir unsura daha değinip önümüzdeki maçlara bakalım faslına geçeceğim. 

Anlaşılan o ki Bolu takımı maç öncesinde sahayı oldukça fazla ıslatarak zemin avantajı kullanmak istemiş. Bizim oyuncularımızın birçoğu zaman zaman topu kullanırken veya mücadele ederken ayakta durmakta oldukça zorlandı. Teknik heyetin bu konuda bir önlem alarak ayakkabıları bu yönde planlaması gerekliliği konusunda bir parantez açmakta fayda var. Bolu takımından tek kayan ya da denge kaybeden göremedim ben. Bu da organize bir iş olduğunu net ortaya koyuyor hatta Yasin’in attığı golde dahi ayağının nasıl kaydığını tekrar tekrar izleyerek görebiliriz.

Sonuçta haftayı 64 puanlı 3 takımının zirve ortaklarından bir olarak kapattık.

Önümüzdeki hafta ise Süper Lig’i garantileyen bir takım olarak kapatacağımıza son derece eminim.

Çünkü bu sene o sene…

Çıkartın bayrakları tozlu raflardan bayram yerine dönsün şehrin tüm cadde ve sokakları…

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar