REZERV İHTİYACI
DOĞAN ATLI

DOĞAN ATLI

SERBEST KÜRSÜ

REZERV İHTİYACI

30 Aralık 2021 - 08:00

 

 

Dün oynanan kupa müsabakasında Süper Lig temsilcisi Göztepe karşısında son derece genç bir ekiple sahaya çıktı hocamız. Oynanan futbola ve mücadeleye bakıldığında bizim gençlerin hiç de yabana atılmayacak adamlar olduğu da ortaya çıktı.
 

Göztepe ekibi kupayı ne kadar önemsediğini sahaya çıkardığı kadro ile belli etmiş oldu. Buradan bizim kupa maçını önemsemediğimiz çıkmasın, çünkü hocamız gençleri görmek adına elinde olan mükemmel fırsatı da değerlendirdi diyebiliriz.


Göztepe takımı çıkmış olduğu kadro ve ortaya koyduğu futbol ile genç ve dinamik takımımıza tam anlamıyla üstünlük sağladı diyemeyiz. Hatta ilk yarı yakalanan pozisyonlardan biri gole dönmüş olsaydı skor çok farklı da olabilirdi. Fakat genç takımımızın oyun tecrübesinin az olması bazı acemilikler ya da yetersizlikler olarak göze battı.


Rakibimizin en önemli isimlerinden Halil ceza sahası içinde yakalamış olduğu birkaç pozisyondan birine öyle bir golcü dokunuşu yaptı ki işte forvet dedirtti kendine.


Takımımızın genç ayaklarının takımımız içinde yeterli süreyi bulamadığı aşikar, hele de ligin ikinci yarısında yapılacak transferler ile bu gençlerin daha az şans bulacağını da düşünecek olursak Samsunspor takımının yarışmacı, bulunduğu lig kategorisinde iddialı bir takım rezerv takım olarak ihtiyacı bulunmakta.


Takım için de ilerisi için de çok iyi adım olarak transfer edilen bu oyuncuların ortada olan bir rezerv takımda kendilerini çok daha iyi parlatacağını düşünmekteyim. Yedek kadro derinliğinde yer bulmaları ile birlikte antrenman kalitesinin yüksek olduğunu düşündüğüm takımımızda kendi vizyonlarını ortaya koymak adına geri planda kalmalarının ne kendilerine ne de takıma artı bir fayda getirmeyecektir.

 

Zaman zaman basından okuduğum kadarı ile bir rezerv takım arayışımızın olduğunu görmekteyim.

 

Altıkulaç kardeşler başta olmak üzere, Polat Yaldır, Ali, Berk‘in bu kategoride değerlendirilmesi faydamıza olacaktır.


Fuat hocamıza gençleri kazanmak adına yapmış olduğu girişimler için tebriklerimizi sunup kupa mücadelesine veda ederek, ikinci yarı takımımız için son derece önemli 17 final maçına hazırlanacak transferleri dört gözle bekliyor olacağız.


Son düzlükte hocamızın direkt olarak 11 oynayacak oyuncular üzerine düşünüleceği sözü kimsenin alternatifsiz olmayacağı ve formanın aslanın ağzında olacağı takım yapacağı izlenimim oluştu.


Hadi bakalım güneşli günlere doğru yelken açalım…

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar