ŞAMPİYON OLACAĞIZ
DOĞAN ATLI

DOĞAN ATLI

SERBEST KÜRSÜ

ŞAMPİYON OLACAĞIZ

17 Mart 2021 - 10:36

 

Öncelikle yazımın başlığına tüm kalbimle inandığımı belirtmek isterim. İnanan tüm Samsunspor’lularla ele inat bu sene Süper Lig’e çıkacağız.

 

Altınordu maçına değinecek olursak, maça damgasını vuran kırmızı kartlar oldu.

 

Gökhan Alsan’a ayrı bir parantez açmak lazım. Ayrıca, böylesi önemli bir maçta 23 dakika içinde iki sarı kart görerek oyun dışı kalmak tam bir çılgınlık. Lakin aşırı motivasyon yüklemesi bu tarz sonuçları sıklıkla doğurur. 

 

Uzun süredir 11’de yer bulamayıp, böylesi bir maçta takıma dahil olmak kontrolsüzlük derecesinde motivasyon yoğunluğu oluşturmuş olmalı.

 

Maç esnasında ve sonrasında Gökhan Alsan için yapılan tüm olumsuz yorumlara da ayrıca teessüf ettiğimi belirtmeliyim.

 

Bir futbolcu bilerek kart görecekse böyle görmez ya da maç satacaksa böyle satmaz. Yapmayın, etmeyin. Bu çocuklar bu takımın sporcusu ve bu takımı şampiyon yapacaklar.

 

İkinci kartı da Nadir gördü. Daha oyuna girdiğinin 7. dakikasında küfür ettiği gerekçesi ile kızardı Nadir. Nadir de mi sabote etti takımı ya da sattı mı maçı? Yapmayın, etmeyin beyler. Bu maçın kazanılması ile onların kazanacakları çok şey olacaktı emin olun.

 

Maça eşit 11’lerle devam ediyor olsaydık inanın çok farklı olurdu skor. Belki de kaybederdik diyeceğim ama kendimde inanamıyorum. Gökhan’ın atılma dakikasına kadar neredeyse kalemize gelemedi Altınordu ve korner pozisyonu üretemedi.

 

Korner demişken; Yasin’i bu takıma sanki sadece korner atışında kullanmak için aldık görüntüsü vardı sahada.

 

Hocamız maça çok farklı bir 11 ile başladı ve hesabının 3 puan olduğu da açıkça ortadaydı. Fakat evdeki hesap çarşıya uymadı.

 

Maçın hakemi Bahattin Şimşek’e gelince, kartlarında adilane davrandığını düşünüyorsa bu maçı tekrar izlese iyi olur. Kırmızıları neden verdin diyemem lakin Gökhan’ın ikinci pozisyonunda rakibe de topa da hiçbir temas olmadığını açıkça söyleyebilirim.

 

Ya Yalçın’a gösterdiğin karta ne demeli hocam? Gayet nizami kafa topunda hem faul ham de kart çıkarırken, sadece 3 dakika sonra Burak Çalık’ın hava topu mücadelesinde suratına aldığı dirsek darbesini görmene rağmen faul dahi veremedin. Ve veya Altınordu takım oyuncularının tatlı sert futbolunu hep idare ettin. Kart gereksinimi hiç mi hiç duymadın?

 

Allah’ın adaletine sığınanların ettiği dua da beddua da yolunu yerini bulur nasılsa. Kupayı Samsun’a getirdiğimizde sizlere rağmen diyeceğimiz kişiler içine bir isim daha kazıdık.

 

Son sözde bütün bu tersliklere rağmen teslim olmayıp, bir puana sıkı sıkı sarılıp bırakmayan tüm futbolcu kardeşlerimi yürekten tebrik ediyorum.

 

Gökhan ve Nadir kızarmak size yakışmadı. Siz Samsunspor’un formasını teri ile yıkayan adamlarsınız ve bu takımı ŞAMPİYON yapacaksınız. 

 

Bırakmak yok…

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum

Son Yazılar