TİMSAH GÖZYAŞLARI!
DOĞAN ATLI

DOĞAN ATLI

SERBEST KÜRSÜ

TİMSAH GÖZYAŞLARI!

17 Eylül 2021 - 08:00

Evveettt şapka düştü kel göründü misali bir maçı finalize ettik önceki gün akşam…

Bir futbol izleyicisi olarak bol gollü ve zaman zaman da futbol güzellikleri gördüğüm bir maç izledim.

Bir Samsunspor aşığı olarak ise saç baş yoldum tabii!

Öncelikli olarak Bursa takımını tebrik etmek istiyorum; sahaya yayılışları, topa hakimiyetleri, kazanma hırsları ile galibiyeti hak ettiler.

Geçen sene gencecik bir kadro ile mücadele etmişlerdi ve bize yine bir futbol dersi vermişlerdi. Önceki gün ise transfer tahtası açılmış birçok transfer ile kadrosunu yenilemiş fakat galibiyet açlığı puan açlığı olan bir takım olarak çıktılar karşımıza ve bizden daha çok istediler ve galibiyeti de aldılar.

Bursa takımında İsmail’i çok beğendim açıkçası, sahanın her yerinde vardı ve galibiyete katkısı çok da fazlaydı.

Bursa takımının yabancı futbolcularının oyuna katkısını bir istatistiksel veri ile ele alsak nerede yanlış yaptığımızı bir nebze anlayacağız sanırım.

Gel gelelim bize...

Nereden başlasak bilemedim.

Maçın ilk dakikaların da M. Akyüz’ün önüne atılan topa fuleli koşusu sonucu ters vuruş ile golü bulduk, burada sevindirici unsur oyuncuların yeteneklerinin doğru yer ve zamanda birleşmesinin sonuca yansımasıdır.

Bir önceki maça dair yazımda agresif dinamik bir takım karşısında defans bloğumuzun canlı bomba olduğunu söylemiştim, hay dilimi eşek arısı soksaydı da söylemeseydim.

Sağ bek oyuncumuz Ali Ülgen’in ilk 2 dakikada arkasına kaçırdığı oyuncular, ilk müdahale eksiklikleri çok göze battı. Aynı şekilde sol bekimiz Soner de benzeri hatalar sahaya yansıdı.

Topu orta sahada ayağımız da tutamayışımız, öne taşıdığımız her topun tenis topu misali hızla geri dönmesi bizim pilimizi yavaş yavaş bitirdi ve 10 kişi kala rakibimizden fark yedik.

Tomane’yi bir tık ayrı tutarsak; Yasin, M. Akyüz, Melih’in topu saklayamama becerileri ve hızlı kaybetmeleri, öne taşınan topların aynı hızla geri dönmesi ile Bursa takımının becerikli ayaklarının bileti kesmesi sonucu defalarca ders niteliğinde izlenecek bir maçı eksi olarak haneye yazdık.

Hocamızın maç sonu açıklamalarında da kabullendiği üzere çıkartılacak çok ders var bu maçtan, kötü oynadık ve kaybettik.

Ligin ilk maçları olduğu için feryat figan etmeyeceğiz tabii fakat unutulmaması gereken ise Samsunspor takımının büyüklüğüdür.

Puanlar pul olsa da armanın değeri hiçbir şeyle ölçülemez.

Bazen çok laf üretiliyor kısmi dillerde…

Dil sürçer kemiği yoktur, kulak da duymaz bazen ağızdan çıkanı…

Yarından tezi yok kalkıp silkineceğiz.

Ayağa kalkıp dimdik yürüyeceğiz.

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar