Reklamı Geç
Reklam
  • Reklam
ZÜMRÜT-Ü ANKA 
Doğan ATLI

Doğan ATLI

ZÜMRÜT-Ü ANKA 

12 Şubat 2018 - 12:57

Cumartesi günü Afrin’de 11 şehit verdikten hemen sonra pazar günü 11 aslanla çıktık sahaya…
Öncelikle bu vatan için şehadet şerbeti içmiş her yiğit için Allah’ın rahmetine sığınıyor ve peygamber efendimize komşu olmalarını diliyorum. Bu 11 vatan evladının 2’si ise Samsun’umuzun canı Samsunspor’umuzunsa sevdalısıydı.
Mitolojiye göre Zümrüt-ü Anka kuşu küllerinden yeniden doğar ya hani, tıpkı o misal Samsunspor’umuzun hali, gemi su almaya başladığında terk eden kaptan ve mürettebatın inadına, imdada hızır gibi yetişen Sayın Vali’mizin kaptanlığında, kalan mürettebatın can siparhane davranışlarının semeresini görmeye başladık; gemiyi ilk terki diyar eyleyen 2 stoperi aramaz hale geldik neredeyse…
Geçen haftaki yazımda da bahsettiğim üzere gol yemeden atabilirsek galibiyeti çok rahat göğüsleyebiliriz düşüncesi gerçek oldu, bu 3 puan ilaç gibi geldi gerçekten.
Enes İslam İlkin’in kendi yaş grubunda oynamış olduğu maçlar ya da milli maçlarda sahaya yansıtmış olduklarından birkaç sahneyi görünce sonuca gitmek Göksu için zorda olmadı.
Samaras için neler söyledik, neler yazdık defalarca. Lakin kumaş net, kalite net, sahada sallansa rüzgar estirecek hale geldi. Şimdi ekmek yeme zamanı kendisinden…
Takımın genel hali, kazanma isteği, oyun kurgusu, arkadaşlık ortamı, kıskanılacak seviyede gibi.
Bunun sahaya yansıması ise sonuçla birleşince tadından da yenmiyor.
Birçok kere yazdım bu cümleyi, küme bir matematik terimidir, Samsunspor ismi ile bu matematiksel terimi yan yana kullananların dilleri lal olmuş görüyorum şimdi. 
Alt sıralarla açılan puan farkı bu takıma farklı bir kimlik ve hedef koyacak mı bunu zamanla göreceğiz? 
Bu gemiye bir kaptan heyeti rota çizmeye başladı, bakalım hangi limanlarda neler göreceğiz…
Yine yeni ve her zaman; YAŞASIN SAMSUNSPOR’U KARŞILIKSIZ SEVENLER…

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar