90 DAKİKALIK FİYASKO 
Erol ÜNDÜCÜ

Erol ÜNDÜCÜ

90 DAKİKALIK FİYASKO 

20 Kasım 2017 - 09:11

Şimdi herkez son dakikada Samaras’ın atamadığı golü tartışacak ve Samaras’a  verip veriştireceğiz. Haklı tarafları var fakat bu beraberliğin suçlusu Samaras değil.

Kendi saha ve seyirci üstünlüğü bizde fakat ilk yarı baskılı oynayan taraf Adanaspor. Orta saha üstünlüğü onlarda, kanatlara hakimiyet onlarda, size ne kalıyor defansı sabit tutmak.
Bizi bu oyun anlayışı  bu ligde tutar mı oda onu da ilerleyen günler de göreceğiz 
Engin hoca elindeki kadroya çok güvenmiyor. Topun bizde olduğu zaman bile defans bloğu yerinden hiç kımıldamıyor. Bir çok pozisyonda rakip kalede çoğalamadık. İki oyuncuya bıraktık. Onlar topla buluşursa gol atacağız. Tabi rakip defans bu iki oyuncuya buyur derse bekleyelim. Belki buyur diyen bir defans oyuncusu buluruz.
Engin hocam kusura bakma ama risk almadan zafer kazanılmaz. Siz ileride çoğalamazsanız, kanatlarımızı kullanamazsanız  sadece oyun bitsin diye beklersiniz.
Samara’sa gelecek olursak evet gol kaçırdı. O top ağlarla buluşsa 3 puanı hanemize yazdırmıştık. Olmadı, Samaras atamadı.
Bizi üzdü ama birde aynanın diğer yüzü var. O da Samara’sa kulübede oturmak yaramış. Daha çok öz güven gelmiş. Oyunun içine dahil olmak için her şeyi yaptı hatta o oyuna girene kadar Samsunspor orta alanda mücadele eden taraftı. Samaras oyuna girdi rakip kaleye daha fazla atak yapar olduk. İşte bana göre olumlu taraf bu. 
Kazanılan bir oyuncu belki de ilerde ismini daha çok duyacağınız bir oyuncu olacak.
Tek suçlu tabi ki Engin hocam değil. Maddi yokluk çeken bir yönetimimiz var. Bu parasızlık Samsunspor’un kaderi. Şimdi bu takıma sağ ve sol kanat oyuncusu lazım, iyi bir golcü lazım. Engin hoca bunları sizden isteyecek bakalım siz ne yapacaksınız?
Bu beraberliğin yada yenilgilerin tek suçlusu Engin Hoca değil. Sizde onun kadar suçlusunuz. Takıma bir Messi alın demiyoruz ama bu takıma acil takviyeler lazım.
Ya da çıkıp açıklayın adam gibi ‘O sene bu sene değil seneye inşallah’ söyleyin Samsunspor’un fedakâr taraftarına.
Saygılarımla…

YORUMLAR

  • 1 Yorum

Son Yazılar