Altın Değerinde Bir Gol
Erol ÜNDÜCÜ

Erol ÜNDÜCÜ

Altın Değerinde Bir Gol

04 Nisan 2017 - 10:00

Samsunspor 1-0 Balıkesirspor…

Bu skoru yazmak bile çok güzel. Maç başlamadan önce gazeteci arkadaşlar ile bu maçı yorumluyordum. Balıkesirspor dikkate alınması gereken bir takım diyordum. Bizim böyle bir takım karşısında hızlı olmamız ayağa pas atmamız gerektiğini söylüyordum.

Maçın başlamasıyla birlikte biz de sohbete ara verdik. Sanki Osman Özköylü beni duymuş gibi takıma hızlı oynamalarını söylemiş. İlk yarının ilk düdüğü ile topa basan, hızlı oynayan, rakibe top oynatmayan Samsunspor, adeta tek kale maç oynuyordu. Balıkesirspor kendi sahasından çıkmakta zorlandı. Beklemediği bir Samsunspor görünce ilk yarı planları tutmadı.

Murat Gürbüzerol’un muhteşem volesi ağlarla buluşunca Balıkesirspor teknik heyeti adeta yıkıldı. İlk yarı Samsunspor'un üstünlüğüyle sona erdi.

İkinci devre başladığında beklediğimiz gibi Balıkesirspor hızlı başladı. Defansında açık vermesine rağmen her şeyi göze aldı. İşte şimdi akıl oyunu başladı dedim kendi kendime…

Bakalım hangi hoca ne gibi bir hamle yapacaktı. İkinci yarıya başlarken Osman Özköylü, Halil İbrahim’i oyundan aldı ve Gökay hamlesi yaptı. Doğru bir karardı, bu değişiklikten sonra golü atan Murat Gürbüzerol’u oyundan aldık. Lumu'yu oyuna dahil ettik. Buraya kadar doğru kararlar verdi vermesine ama Osman hoca bir yanlışlık da yaptı. Kone'yi sola çekiyorsa ileride top tutacak birini oyuna almalısınız. Eğer forvetsiz oyuna devam ederseniz risk almış olursunuz ve son dakikalar Samsunspor için riskli dakikalardı.

Bizim bu son dakika yediğimiz goller aşikar bir şekilde ortada. Fatih'in oyuna girmesi bizi biraz rahatlattı ama rakibi de umutlandırdı. Son 10 dakika Balıkesirspor üstünlüğüyle geçti, uzaktan çekilen şut kale direğine çarptı, dışarı çıktı. Bu da bizim şansımız; o top gol olsaydı Samsunspor'un güzel oyununa gölge düşürecekti…

Samsunspor'da kimler bu maçta öne çıktı derseniz size Kone, Hasan ve Murat Gürbüzerol'u söyleyebilirim.

Mustafa Sevgi biraz daha iyi oynadı diğer maçlara göre ama Halil İbrahim Peksen kardeşim istediği gibi oynayamadı, gününde değildi diye biliriz. Ercan ve Kenan Karışık çok güzel oynadılar. Balıkesirspor karşısında alkışı hak edenlerin en önemli isimleri bence bu iki oyuncu; Ercan ve Kenan Karışık.

Teşekkürler arkadaşlar iyi ki varsınız. Saygılarımla…

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar