Altın Değerinde Bir Puan
Erol ÜNDÜCÜ

Erol ÜNDÜCÜ

Altın Değerinde Bir Puan

22 Kasım 2016 - 10:00

Samsunspor Manisaspor deplasmanından zorda olsa bir puan almayı başardı.

Maçın ilk yarısını kısaca özetlersek her iki takımda kontrolü elinden bırakmadı. Adam adama markaj yapmaları oyunun kalitesini düşürdü. Manisaspor eksiksiz tam kadro sahaya çıktı. Bizim ne kadar puana ihtiyacımız varsa onlarında bir o kadar ihtiyaçları vardı.

İlk yarı onlardan daha üstün oynamamıza rağmen ilk ciddi atağı onlar buldu.

İkinci yarıya  Manisaspor  daha istekli başladı. Baskı kurmaya başladılar. Samsunspor defansı zorlandı ve  59. dakikada Zola yaptığı faulle ikinci sarıdan kırmızı kartı gördü, takımını 10 kişi bıraktı. Ama Bahattin Şimşek'in verdiği bu karar yanlıştı. Zola rakibine kasıtlı ya da kasıtsız hiçbir temasta bulunmadı.

Manisasporlu oyuncuların baskısına görmediği pozisyonu kartla cezalandırdı. Bu bizim başımıza hep geliyor nasıl olsa Samsunspor'un sahip çıkanı yok ver gitsin itiraz etmeye bile korkar olduk.

Zola oyundan atıldığı dakikaya kadar çok güzel oynadı. kendini cesur hissetmiş olacak ki korkmadan oynamaya başladı. Topu tutuyor, hatta çalım bile atmaya başladı. Eğer Zola böyle devam etsin tek başına orta sahaya hakim olur, sadece biraz daha cesaret yeterli olacaktır.

Murat Gürbüzerol yine aynı. Hala top öldürmeye devam ediyor.

Hasan biraz daha iyi görüntü verdi. Takımın geneli kötü oynamadı ama iyide oynamadılar. Puan kaybetme lüksümüz alınan 1 puan hiç olmamasından iyidir.

Osman hoca elindeki bütün kozları sahaya sürüyor. Tek sıkıntısı golcüsünün olmaması.

İyi bir forvet takıma çok şey kazandırır. Artık Alperen’e kızamıyorum. Tek başına yapabileceği pek bir şey yok. Top alabilmek için sahada basmadığı yer kalmadı. Çok çabaladı, çok yoruldu yinede pes etmedi. Bravo Alperen iyi ki varsın kardeşim.

Halil İbrahim Pekşen, Mustafa Sevgi ve Mehmet Çakır bu isimler bu hafta öne çıkmayı başardılar. Demek ki oluyormuş. Az dikkat ve azim her şeyin üstesinden gelmemize yetiyormuş.

‘Ndiaye’. Bu ismi yazmadan olmaz. Defans ona emanet. Hiç riske girmedi. Topla fazla oynamadı. Gereksiz macera aramadı. Görevini en iyi şekilde yaptı. Teşekkürler Ndiaye…

Saygılarımla…

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar