Hani Nerde Cesaretiniz?
Erol ÜNDÜCÜ

Erol ÜNDÜCÜ

Hani Nerde Cesaretiniz?

05 Aralık 2016 - 10:00

Bir hafta önce yazdığım ‘Cesur oynadılar’ sözümü geri alıyorum.

Elazığspor karşısında gördüğüm Samsunspor yoktu Ümraniyespor karşılaşmasında. Kendi kalesinden çıkmaya zorlanan, kalecisiyle defans adamı gibi pas atan pas alan bir takımdan gol atmasını beklemek devenin hendekten atlamasını beklemek gibi bir şey olurdu.

Osman hoca yine ‘Önde oynayın’ diye kenardan takımına sesleniyordu. Ama onu duyamadılar, neden derseniz?

Ümraniyesporlu oyunlar derslerine iyi çalışmışlar. Sahanın her yerine hakim oynadılar. Öyle bir markaj yaptılar ki Samsunsporlu oyuncuların cesaretini kırdılar.

Bir hafta önce bizim sadece gol eksiğimiz olan baskıyı onlar bir golle süsleyerek hanelerine 3 puan yazdırdılar. 2 haftadır kaybetmiyorlardı. Bunu 3 haftaya çıkardılar. Tebrik ediyorum. Onlar oynadı biz sadece daha fazla gol yememek için mücadele ettik.

Artık Samsunspor'u izlemek Labirentin içinde kaybolmak gibi hissettiriyor bana. Oynadığı oyun yapboz tahtası gibi durmadan yer değiştirmesi kartları yıpratıyor artık. Neyin nerde olduğunu unutuyoruz.

Takım içinde bir huzursuzluk mu var anlamadım.

Neden kimse kaleye şut çekmiyor? Alperen gol umudumuz ama bir tane kendisine orta ne sağdan nede soldan yapılmıyor.

Kendisi eğer sağ sola gitmese topla bile buluşamayacak. Elazığspor karşısında aynı hataları yaptık. Kanatlarımızı oyuna dahil edemedik. Neyse ki baskılı olmamız bize belki gol kazandırmadı ama kaybettirmedi de.

Deplasmanda kontra atak oyunu daha fazla tercih edilen bir oyun taktiğidir. Biz bunu bile uygulayamadık Ümraniyespor karşısında.

Sol kanatta oynayan Burhan kardeşim o kadar kötüydü ki kendisine atılan bir topu bile değerlendiremedi. Tabi bir Burhan değildi kötü oynayan Murat Gürbüzerol, Mustafa Sevgi ve Zola. Bu ismini yazdığım arkadaşlar kızacaklar belki ama kusuruma bakmasınlar. İyi olduğunuz da nasıl övüyorsam kötü oynadığınız da yerden yere vururum. Eğer söz konusu Samsunspor ise benim için gerisi sadece teferruattır.

SAYGILARIMLA…

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar