SENİN İÇİN FAZLA SAMSUNSPOR
Erol ÜNDÜCÜ

Erol ÜNDÜCÜ

SENİN İÇİN FAZLA SAMSUNSPOR

17 Eylül 2017 - 14:10

Samsunspor’un gidişatı zaten bu mağlubiyetin habercisiydi.

Alpay hocaya Samsunspor fazla geldi. Geçmişte iyi futbolcu olması iyi bir hoca olacağı anlamına gelmiyor. Takımda kimin golcü olduğu belli bile değil.  Ayağına topu alan kendisini golcü sanıyor. Gerçi golcü diye aldıkları da kaleye yüzünü bile dönemedi.

Orta sahamız yol geçen hani kanatlarımız koşuyor ama sadece koşuyor.  Defansın hali içler acısı. İlk golü hatırlarsınız Altınorduspor’lu oyuncu 4 defans oyuncumuza rağmen golünü attı. Zaten ilk yarı atılan goller Altınorduspor’a yetti.

İkinci yarı kontra atak yapabilmek ve skoru korumak adına oyunu kendi sahasında kabul etti. Uyguladığı taktik işe de yaradı. Gol bulmak isterken bir kontra atakla Altınorduspor 3. golünü attı. Atıkları 4. golden hiç bahsetmek istemiyorum.

Peki neden kazanamıyoruz? Bunun cevabı aslında çok basit. Sezon başladığı zaman alınan oyuncular ile elimizdeki kalanlar arasında bir uyumsuzluk başladı. Takım her hafta başka bir kadroyla sahaya çıkıyor. Ama olmazsa olmazlar hep ilk on birde kalıyor.

Alpay hoca onlardan vaz geçemiyor. İşte zaten sorunda orda başlıyor. Oyun içinde cesaretli oynatıyor takımı ama takım kurarken aynı cesareti kendinde bulamıyor.

Cesur oyunu severim. 2-0 mağlup bir takımın 2 . devre daha cesur oynaması zaten beklediğimiz bir şeydi. Bizim beklemediğimiz deli cesareti. Her şeyin fazlası zarardır. Alpay hocada fazla cesur davrandı ve 1-4 kaybetti.

Şimdi çıkıp kimse ikinci devre tek kale oynadık rakip kaleyi çok zorladık ama olmadı diye açıklama yapmasın. Böyle bir açıklamaya kargalar bile güler.

 

 Altınorduspor dersine iyi çalışmış nasıl galip geleceklerini iyi bildiler. Erken buldukları golle defansif oyunu tercih ettiler. Biz Altınorduspor’a baskı kurmadık. Onlar oyunu kendi sahalarında kabul ettiler. Bizi istedikleri gibi yönlendirdiler. Biz kurulmuş bir oyunun piyonları gibi sadece oyunun sona ermesini bekledik. Yazık olan yine büyük Samsunspor taraftarına oluyor.

 

SAYGILARIMLA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar