ATATÜRK'E SALDIRMAK!
Reklam
  • Reklam
GÜLSÜM ATİK

GÜLSÜM ATİK

ATATÜRK'E SALDIRMAK!

01 Haziran 2021 - 10:18

 

Nur Cemaati hocası Hasan Akar. 2017 yılında ortaya çıkan bir videoda Atatürk'e ve annesine hakaretler yağdırdı. Hakkında yakalama kararı çıkartıldı. Uzun bir süre yakalanamadı. 'Meczup' dediler, üstü kapatıldı.

TV Net programcısı Süleyman Yeşilyurt. 2017 yılında 'Derin Tarih’ isimli programda ‘Mustafa Kemal’in gönül galerisi’ diye açılan konu başlığında, akıl almaz iftiralarda bulundu. Tepkiler üzerine gözaltına alındı, ilk duruşmada tahliye edildi.

2019'da ölen Yazar Kadir Mısıroğlu, defalarca Atatürk düşmanlığı ile gündeme geldi. Bırakın bu hakaretlerinden ceza almayı, 2018 yılının 10 Kasım günü öncesi, Diyanet İşleri Başkanı tarafından ziyaret edildi. Ziyaretin 'tamamen insani' duygularla yapıldığı söylendi.

Bir değil, iki değil, üç değil. Bu 'meczuplar' bir türlü bitmedi. Ceza almadıkça, göz yumuldukça sayıları her geçen gün arttı.

Daha geçen hafta Selanik göçmenleriyle ilgili olarak ‘Sabetayistler, Müslüman değiller' diyen ilçe müftüsü gibi. Onun da asıl hedefi aslında yine Atatürk'tü ama eveleyip gevelemekten öteye gidemedi. 

Şimdi de Ayasofya İmamı Mustafa Demirkan. Atatürk için 'kafir ve zalim' diyerek hakarette bulundu. Üstelik devlet erkanının gözünün içine baka baka. Kimse ses çıkarmadı.

Neden böyle?

Bu insanlar, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, Milli Mücadelenin kahramanı, devrimlerin mimarı, Türk Milletinin onurunu, haysiyetini kurtaran Atatürk'e hakaret etmeye meraklılar?

Ben söyleyeyim;

Atatürk düşmanlığı, doğası gereği, gericilik ve emperyalizmle iş birliğine çıkıyor da ondan. 

Türkiye'de ve Ortadoğu'da demokratikleşme ve modernleşme hareketinin kesintiye uğratılmasının, giderek imha edilmesinin yolu Türk Burjuva Demokratik Devrimi ve onun aydınlanmacı çizgisinin imha edilmesinden geçiyor da ondan.

1945'lerde Cumhuriyet Devrimi'ne karşı başlatılan karşı devrim, 1990'lardan sonra küresel gerici emperyalist kapitalist çığla birleşti de ondan.

Türkiye ve Ortadoğu'da siyonizm ve emperyalizmin zaferi, tüm karşı devrimcileri laik, modern, aydınlanmacı, demokrat çizgiye düşmanlıkta birleştirmekten geçiyor da ondan.

Atatürk iyi bir teşkilatçı, yüksek anlayışlı, ilerici, iyi düşünceli ve akıllı bir önderdi. Türkiye Cumhuriyeti ile taçlandırdığı Kurtuluş Savaşı, en çok da emperyalistlerin ve yardakçılarının gururunu kırdı.

Gericilerin Atatürk'e hakaretlerinin temelinde yatan temel neden işte budur. Emperyalizmle iş tutan bu bağımlılar, karakteri 'bağımsızlık' olandan ölümüne nefret ediyorlar. 

Ne yaparsanız yapın bu milletin 'onurunu, kişiliğini' silemeyeceksiniz! 

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • mustafa
    1 ay önce
    fıkra havada bulut var ha sen bana dedin yav havada ki bulutla ne alakan var havadan buluttan yağmur yağacak gol olacak orada ördekler yüzecek vermek istedin kimse ataturke laf etmiş deyil het şeyi ataturke çekilde maksadınız ataturku yıpratmak da olsa

Son Yazılar