KADIN KATLİAMI VAR!
Reklam
GÜLSÜM ATİK

GÜLSÜM ATİK

KADIN KATLİAMI VAR!

16 Kasım 2021 - 08:33

 

Başak Cengiz'i sözde 'deli' dedikleri bir psikopat katletti daha bir kaç gün önce.

Hayatının baharında bir genç kız. Sadece staj yapmak için gelmişti İstanbul'a. Stajı biter bitmez memleketine dönecekti sevdiklerine, ailesine, nişanlısına. Kırk yıl düşünse aklına bile gelmezdi, samuray kılıcıyla katledileceği. Kimin aklına gelir ki.

Bin anne bir baba böyle bir acıya nasıl dayanır. Yaşayan bir 'ölü' olur insan. Allah yardımcıları olsun.

Tıpkı Başak gibi Nurhan Budak da, geçen hafta cinayete kurban gitti. 2019 yılında boşanmış sonra aile büyüklerinin araya girmesiyle barışmıştı eski eşiyle. Ama yine geçimsizlik başlayıp ayrılmak isteyince, kocası bu kez başından tek kurşunla öldürdü Nurhan'ı. Bir de cesedini ormana gömüp sakladı. Cenazesi 9 gün sonra bulunabildi.

Neslihan Batur da geçen hafta katledildi. Katili ise sevgilisiydi. Önce boğdu sonra da su kuyusuna attı Neslihan'ı. Öylesine gözü karaydı k, cinayetten sonra Neslihan'ın oğlunu arayıp, “Anneni arıyorum. Nerede?” diye soracak kadar caniydi.

Geçen hafta cinayete kurban giden bir başka kadın ise Hanife Demirci'ydi. İstanbul'da güpegündüz gerçekleşti bu vahşet de. Eşi tarafından sokak ortasında ekmek bıçağıyla hunharca katledildi. Hanife boşanmak istiyordu. Katil koca bir de cinayetten sonra cesedinin başında oturup sigara içti. 

Selime Pişkin de kocasından boşanmak istiyordu. Yolda yürüyordu, üstelik çocukları da yanındaydı. Kocası minibüsü üzerine sürdü. Talihsiz kadın minibüsün tekerleklerinin altında can verdi.

Hatay'ın Payas ilçesinde ise Sanem Kafalı'yı tartıştığı eşi, eşarbıyla boğarak, Bartın'da Azize Gülmez'i ise, ayrıldığı erkek arkadaşı. Azize, son yolculuğuna gelinliğiyle uğurlandı. 

Nursel Taşkın ise Malatya'nın Battalgazi ilçesinde yaşıyordu. O da eşi İrfan Taşkın'dan boşanmak istiyordu. Markete gitmek için çıkan Taşkın'ı takibe alan kocası, boş ve kimsenin olmadığı sokakta, defalarca bıçaklayarak katletti talihsiz kadını.

Antalya'nın Muratpaşa ilçesinde ise Ayşegül Sert, birlikte yaşadığı Sadullah G. tarafından sırtından tabancayla vurularak öldürüldü. O da ayrılmak istiyordu.

Tüm bu kadın cinayetlerinin tamamı geçen hafta 5 gün içinde meydana geldi. Düşünebiliyor musunuz, 5 günde tam dokuz kadın erkekler tarafından katledildi.

Tıpkı onun öncesinde katledilen yüzlerce kadın gibi.

Hey yetkililer! Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık ve diğerleri. Bir kez daha feryat ediyoruz; bu iş artık çığırından çıkmadı mı?

Artık söylenecek her şey söylendi.

Bu ülkede kadın katliamı var! 

Durdurun bu cinayetleri...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar