KILIÇDAROĞLU NEDEN GELİYOR?
Reklam
  • Reklam
GÜLSÜM ATİK

GÜLSÜM ATİK

KILIÇDAROĞLU NEDEN GELİYOR?

18 Haziran 2021 - 11:24

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ege Bölgesi'nde mart ayında yaptığı ziyaretlerin ardından şimdi de Karadeniz turuna başlıyor.

İlk durağı da Samsun. Büyük olasılıkla 1 Temmuz'da Samsun'da olacak. 

CHP lideri en son 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ve Milli Mücadele’nin 100. yılı törenlerine katılmak üzere Samsun'a gelmişti.

Kılıçdaroğlu'nun bu ziyareti, 2023 seçimlerine yönelik hazırlıklar kapsamında ilk ziyaret olması açısından da önem taşıyor.

Bu kapsamda illerdeki örgütlenme ve belediye çalışmaları da masaya yatırılacak.

Bilindiği gibi 31 Mart yerel seçimlerinde Millet İttifakı bileşenleri, Samsun'da kentin en büyük iki ilçesi İlkadım ve Atakum'da belediye başkanlıklarını almayı başarmıştı.

Büyükşehir Belediyesi'ni ise şu anda İYİ Parti'de Genel Başkan Yardımcısı olan Erhan Usta'nın sürpriz bir şekilde bağımsız aday olmasıyla üçe çıkan belediye başkanlığı yarışında Cumhur İttifakı'nın adayı Mustafa Demir'e kaptırmışlardı.

Kılıçdaroğlu, Samsun'daki incelemeleri sırasında öncelikle örgüt çalışmaları ve belediye hizmetleri konusundaki aksamaları, eleştirileri yerinde tespit edecek. 

Kurmayları ile birlikte esnaf, meslek odaları, kanaat önderleri, muhtarlar, STK'larla görüşecek, sorunları dinleyip, çözüm önerilerini anlatacağı toplantılar yapacak.

Kılıçdaroğlu'nun Karadeniz'deki ziyaretlerini tamamlamasının ardından bazı il yönetimlerinin değişmesinin gündeme geleceği de kulislerde yoğun olarak konuşuluyor.  

İl başkanlıklarına örgütü güçlendireceği düşünülen isimlerin getirileceği, özellikle kadınların ve gençlerin örgüte daha fazla katılımının sağlanmasını istediği de belirtiliyor.

Kılıçdaroğlu bu kapsamda il yönetimlerine "katılımı artırın" talimatı verecek. Aynı zamanda il ve ilçe belediyelerinden de ortak çalışmalar yürütmesini isteyecek.

SAMSUN KAVŞAKLARI SİL BAŞTAN

Samsun'da ASELSAN ile yapılan 'Akıllı Şehir Trafik Güvenliği Projesi' protokolünün imzalanmasının ardından, bu yönde ilk adım atılıyor. 

Kentteki 100 kavşağın yapısı, dinamik adaptif ve geometrik düzenlemeler ile değiştirilecek. Bu sayede, Samsun trafiğinde artık bir kangren haline gelen trafikte bekleme sürelerinin azalması, araçların seyir hızının ise yükseltilmesinin hedeflendiği belirtiliyor.

Samsun’da ana bulvarlarda trafik seyir hızı, Büyükşehir Belediyesi'nce yapılan çalışmalara göre saatte 24 km ile 38 km arasında değişiyor. Pik saatlerde ise daha da düşüyor. 

Önümüzdeki ay yapılacak meclis toplantısına sunulması beklenen yeni çalışma Samsun, Atakum, İlkadım ve Canik ilçesini kapsayan 100 kavşakta yapılacak değişiklikleri kapsıyor.

Bakalım bu düzenleme Samsun trafiğinde yaşanan büyük soruna neşter vurabilecek mi?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar