KILIÇDAROĞLU NEDEN HEDEFTE?
Gülsüm ATİK

Gülsüm ATİK

KILIÇDAROĞLU NEDEN HEDEFTE?

23 Nisan 2019 - 09:26

Tarih 8 Nisan 2014.

30 Mart 2014'teki yerel seçimlerinin ardından Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik ilk saldırı, TBMM’de bu tarihte meydana geldi. Orhan Övet isimli saldırgan CHP Liderine grup toplantısı öncesi yumruk attı. 

Kılıçdaroğlu şişen gözüne bozuk para koyarak şişliğin daha artmasını engellemeye çalıştı. Bu fotoğraf o saldırının simgesi haline geldi. Saldırgan Orhan Övet, yapılan yargılama sonucu 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

CİA-FETÖ'nün darbe yaparak ülkeyi işgale götürmeyi planladığı 15 Temmuz darbe girişimine karşı, iktidarıyla muhalefetiyle herkes karşı durmuştu. AK Parti, CHP ve MHP’nin Yenikapı’da birlik ve beraberliği emperyalistleri çok rahatsız etti. 

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 25 Ağustos 2016'da şehit cenazesine katılmak üzere Artvin'e giderken suikast girişimi yaşandı. 

Konvoy yolda ilerlerken PKK, silahlı saldırı gerçekleştirdi. Kılıçdaroğlu saldırıdan yara almadan kurtuldu, 1 asker şehit oldu. Olay sonrası bölgede geniş çaplı bir operasyon başlatıldı. Terör örgütü PKK saldırıyı üstlendi ama 'Hedefimiz Kılıçdaroğlu değildi" açıklaması yaptı.

2017 yılına gelindiğinde Kılıçdaroğlu'na yönelik ikinci suikast girişimi Kocaeli'de gerçekleştirildi. Ankara'dan İstanbul'a Adalet Yürüyüşü başlatan CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na Körfez ilçesinde terör örgütü DEAŞ tarafından suikast yapılacaktı. Ancak emniyet ve güvenlik güçleri aldığı istihbarat doğrultusunda saldırıyı son anda önlemeyi başardı. 

Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başlattığı Adalet yürüyüşüne 5 Temmuz 2017’de Kayseri'den kiraladıkları araçla saldırmayı hedefleyen ve DEAŞ’lı oldukları öne sürülen 5 şüpheli için "anayasayı ihlal" ve "tasarlayarak adam öldürmeye teşebbüs" suçlarından ceza istedi

Kılıçdaroğlu’na Son saldırı ise Ankara'da önceki gün yaşandı. Şehit cenazesine katılmak için Çubuk ilçesine giden Kılıçdaroğlu'na kalabalık tepki gösterdi, ardından yumruklu saldırı gerçekleşti. Kılıçdaroğlu, korumalar eşliğinde bir eve alındı. Olayla ilgili 9 kişi gözaltına alındı.

Türkiye'de neler olduğunu anlamak isteyene Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan suikast girişimleri etrafında dönen yaklaşımlara bakmak yeterlidir. 

Kainat imamı'', faşist, yobaz, CIA'cı, gladyocu FETÖ'nün tetikçi gazetecisi Ergun Babahan, Kılıçdaroğlu'na 25 Ağustoıs 2016'daki PKK saldırısı sonrasında hemen bakın neler yazmıştı:"Faşizme destek veren herkes bedelini ödeyecektir. Buna Kılıçdaroğlu da dahil. Bu henüz başlangıç." 

Asıl faşist, CIA'cı, darbeci, iç savaş ve işgal organizatörleri kendileri değilmiş gibi Yenikapı ve Meclis Ulusal Birlik Mutabakatı'na destek verenleri böyle ölüm tehdidi ile korkutmaya çalıştı. Bu yazdığına yoğun tepki gelince hemen lafı çevirdi, ABD-FETÖ'nün kendi yaptığı her katliam ve entrikayı başkalarına yükleyen Fuat Avni moduna geçti. 

Türkiye'deki kafaların bir kısmı bu CIA-FETÖ numaralarını ne hikmetse bir türlü anlayamıyor.

 

''Sorumlusu kim?'' sorusunda takılıp kalıyorlar.

Kılıçdaroğlu'na bu alçakça saldırıları, emperyalizmin uşak ve teröristlerinin yaptığı ortadayken.

Diğer taraftan dillerinden zehir dökülen siyasetçilere; Demokrasi içinde kalın. Kardeşi kardeşe kırdırmayın. Bir yandan emperyalizm ve adamlarının tehditleri, bir yandan sizin yarattığınız beka tehdidi bu ülke, bu devlet, bu halk için çok ağır. 

Bu ülkeye Suriye, Irak, Libya'nın yaşadıklarını yaşatmayın. 

Bu ülkeyi istikrarsızlık, kaos ve iç savaş batağına zorla bu söylemlerle çekmezseniz, inanıyorum ki, hiç kimse bunu başaramaz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar