OSMAN GENÇ DÖNEMİ SORUŞTURULUYOR
Gülsüm ATİK

Gülsüm ATİK

OSMAN GENÇ DÖNEMİ SORUŞTURULUYOR

22 Temmuz 2019 - 10:47

Canik Belediyesi'nde bir önceki belediye başkanı Osman Genç'in son 5 yıllık döneminde yaptığı tüm 'akçeli işlerin' mercek altına alınacağını, bunun için de İçişleri Bakanlığı'ndan müfettiş istendiğini üstelik bu incelemeyi belediyenin yine AK Partili şimdiki belediye başkanı İbrahim Sandıkçı'nın istediğini daha önce bu gazetenin sütunların da sizlere duyurmuştum.

Hatta benimle birlikte Samsun'da yayın yapan birçok internet sitesi de bu gelişmeyi aynı tarihlerde haberlerinde duyurdular.

Ancak 'eski' başkan ne hikmetse sadece benim haberimi yalanlama yoluna gitti önce kendisine yakın bir gazeteye konuşarak, “Yok müfettişler benim dönemimi incelemek için gelmedi, Meşe Koruluğu'ndaki olayla ilgili olarak bir vatandaşın şikayeti üzerine geldiler” diye de açıklama yaparak, sözde haberimi yalanladı.

Sanki Meşe Koruluğu'ndaki skandal, kendisinin 5 yıllık dönemini ilgilendirmiyormuş gibi.

Meşe Koruluğu'ndaki mesele neydi? 

Sayın başkan Samsun'un yeşil kalan ender yerlerinden olan Meşe Koruluğu'nu sözde 'halka açmak' için ağaçların dibine beton dökerek ölüme terk etmişti.

Üstelik bunu Orman İşletmesi ile yaptığı protokole aykırı olarak gerçekleştirmişti.

Neyse ki önce vatandaşlar ardından SAMÇEP olaya el attı da, başkanın 'rant' uğruna gözden çıkardığı Meşe Koruluğu da kurtuldu.

Üstelik en son duyduğuma göre belediyenin burada yapmak istediği projeyi üstlenen müteahhit de ödemeler yapılmayınca işi bırakıp gitmiş. 

Yani şimdiye kadar oraya dökülen halkın paraları da heba olmuş durumda.

Nereden baksanız tam bir rezaletler zinciri yani.

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı da geçtiğimiz günlerde bir basın toplantısı düzenleyerek şimdiye kadar yaptıkları çalışmaları ve tam bir borç batağı içerisinde bulunan belediyeyi bu açmazdan nasıl kurtaracağına ilişkin çözüm önerilerini kamuoyuyla paylaştı.

Sandıkçı diyor ki, "Akaryakıt, şantiye ve telefon giderleri gibi lokalde ufak görünen ancak totalde büyük rakamlara ulaşan giderleri kıstık. Atölyemizde, şantiyemizde yapabileceğimiz işleri firmalara vermeyerek park, bahçe, temizlik ve benzeri çalışmaları daha az maliyetlerde kendi atölyelerimizde yapmaya başladık."

En can alıcı cümlesi ise şu;

"Artık Canik'te rota, bundan böyle rantiyeye değil şantiyeye doğrudur."

Sandıkçı'nın bu cümlesinin meali şu ki, "Şimdiye kadar Canik'te hizmet değil rant getiren işler yapıldı."

Onca yıldır sözde 'hizmet yapıyoruz' diyerek kendine yakın medya aracılığıyla yapmadığı reklam kalmayan bir başkanın ardından, hizmetleri değil 'rantiyeciliği' konuşuluyor.

Yazık!

Bu arada Başkan İbrahim Sandıkçı ile dün de görüştüm.

Başkan Sandıkçı, Canik Belediyesi'nin geriye dönük hesaplarının incelenmesi için müfettişlerin inceleme yapmaya başladıklarını doğruladı.

Yani Canik Belediyesi şu anda müfettişler tarafından tepeden tırnağa incelemeye tabi tutuluyor. 

Başlarında Mülkiye Müfettişi bir görevlinin olduğu Samsun'un çeşitli kurumlarından görevli yaklaşık 20'ye yakın bilirkişinin yer aldığı teftiş heyetinin, 2014-2019 yılları arası hesapların incelemesine başladığını öğrendim.

Şimdi o dönem inceleniyor, hesap zamanının da çok uzakta olmadığından eminim.

Müfettişlere incelemelerinde Canik'teki camilere yapıldığı söylenen sözde çevre düzenleme işlerinden başlamalarını öneririm.

Sadece camilere boya badana, taş parke işi için '50 milyon' TL nasıl harcanmış önce onu bir araştırın derim.

Üstelik zaten belediyeye ait cami yeri, nasıl olup da 'satın alındı' gösterilmiş onu da sorsanız fena olmaz.

Bunun için de öyle çok hesap kitap incelemenize de gerek yok; belediyenin kendi bastırdığı 'camilere hizmetlerle' ilgili o kitapçığı inceleyin yeter!

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar