SAMSUNSPOR GERİLİMİ
Reklam
  • Reklam
GÜLSÜM ATİK

GÜLSÜM ATİK

SAMSUNSPOR GERİLİMİ

13 Temmuz 2021 - 08:00

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ile Samsunspor 'yönetimi' arasındaki gerginlik görünüşte, kulübün son genel kurulunda başladı.

Divan Kurulu tarafından hazırlanan faaliyet raporu içerisinde kendisine ve Büyükşehir Belediyesi’ne yönelik eleştiriler, Başkan Demir'i kızdırdı.

Aslında Mustafa Demir'e Samsunspor konusunda yaptığı desteklerden dolayı hakkını teslim etmek gerekir.

Zira yıllardır Samsunspor için bir anıt yapılması konuşulduğu halde hiç kimse tek bir çaba göstermezken, Mustafa Demir öncü oldu da Canik'teki Millet Bahçesi'ne o anıt dikilebildi.

Yine Petrol Ofisi'nin oradaki dolgu alanında Samsunspor'a yer tahsisi yapılması ardından Batıpark'taki teklife de 'hayır' demediğini hatırlıyorum.

Diğer taraftan Samsunspor'un Süper Lig'e çıktığı Erkut Tutu döneminde de yine kulübe yaptığı önemli katkıları da unutmamak gerekir diye düşünenlerdenim.

Demir'in Batıpark'taki tesisle ilgili son sözlerini işte o genel kurulda kendisine yönelik eleştirilere fena halde içerlediği için söylediğini düşünüyorum.

Demir ne dedi hatırlatalım: “Sahildeki tüm spor tesislerini kaldıracağız. Batıpark ile ilgili bir kararı meclise getirmeyi biz uygun görmeyiz. Batıpark, bir milyon 351 bin insanın. Bir tek bir spor alanına orayı bağlayamazsınız.”

Halbuki Samsun'da Kıyı Kenar çizgisine uygun olmayan o kadar çok yapı var ki Sharontan'dan başlayıp Valilik'e, Yabancılar Çarşısı'na oradan Belediye Evleri'ne kadar bir dozerle girseniz ancak temizleyebilirsiniz.

Durum böyleyken Samsunspor'un tesislerini dile getirmek gerçekten hiç de şık olmadı.

Samsunspor bu kentin en önemli markası.

Zaten uzun bir süredir Süper Lig'e çıkabilmesi için insanüstü bir mücadele verilen bu takımın taraftarlarının daha fazla moralini bozacak açıklamalar yapmak, toplumsal gerilimi daha da artırır.

Bu nedenle hem Büyükşehir Belediye Başkanı Demir'in hem de Samsunspor yönetiminin söylediklerine, konuştuklarına daha çok dikkat etmesi gerektiğini düşünüyorum.

Bu gerginlik bir an önce sona erdirilmelidir.

Hiç kimse birilerini arkasına alıp da Samsunspor üzerinden 'güç' yarışına girmemelidir.

Böylesi bir yarışın tek kaybedeni Samsun olur çünkü!

 

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar