TEK ÇAREMİZ AŞI
Reklam
  • Reklam
GÜLSÜM ATİK

GÜLSÜM ATİK

TEK ÇAREMİZ AŞI

17 Haziran 2021 - 10:36

 

Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı ile pazartesi günü yaptığımız görüşmenin Samsun ekonomisinden sonra en önemli ikinci gündem konusu korona virüsle mücadeleydi.

Bilindiği gibi Samsun, mart ayında en fazla vaka sayısının görüldüğü, kırmızı kategoride yer alan iller sıralamasında üç hafta boyunca zirveden aşağı düşmedi.

Oldukça zorlu geçen o süreçte Vali Dağlı başkanlığındaki İl Hıfzısıhha Kurulu, toplantı üstüne toplantı yaparak, etkili önlemler ve sıkı denetimlerin alınmasını sağlarken, hekimlerimizin ve tüm sağlık çalışanlarının insan üstü çabalarıyla Samsun, pandemiyi kontrol altına almayı başardı.

Vali Zülkif Dağlı gelinen noktada, belirlenen önlemlere bundan sonra da sıkı sıkıya riayet edilmesi yönünde talimat verdiğini belirtiyor.

Dağlı'nın önemle durduğu konu ise; aşılama.

Samsun'da aşılama çalışmalarında yeni bir aşamaya geçtiklerini adeta 'seferberlik' başlattıklarını ifade eden Vali Dağlı, Vezirköprü gibi vatandaşların sağlık merkezlerine ve hastanelerine ulaşımlarının zor olduğu uzak ilçelerde de ya sağlık çalışanlarının yerinde aşı uygulaması yaptıklarını ya da 'taşımalı' sistemle köylerdeki vatandaşların sağlık merkezlerine getirilerek aşılanmalarını sağladıklarını belirtiyor.

Samsun'da 'aşı' konusunda hiçbir sorunun bulunmadığını ifade eden Dağlı, tüm Samsunlulara mutlaka korona virüs aşısı olmaları konusunda da uyarıyor.

Samsun'da büyük bir kampanyayla, aşılanmayan kimse kalmasın istediklerini belirterek, "Vatandaşlarımızdan mutlaka aşılarını olmalarını rica ediyorum. Aşı sırası gelen herkesin aşı merkezlerimize, sağlık tesislerimize başvurarak aşılarını yaptırmalarını istiyoruz. Hedefimiz 780 bin vatandaşımızın aşı olmasını sağlayarak, nüfusun yüzde 70’ini aşılamak" diyor.

Bu kampanya hepimiz için çok önemli. Geçen 1.5 yılda sadece Samsun'da değil, Türkiye'nin tamamında hatta dünyada acı dolu günler yaşadık.

Çok sayıda eşimizi, dostumuzu, sevdiklerimizi bu hastalık nedeniyle kaybettik.

Bu lanet hastalıkla mücadele için ter çaremiz aşılama. Kara propagandalara, kulaktan dolma bilgilere inanıp aşı olmaktan lütfen kaçınmayalım.

Sevdiklerimize yeniden sarılıp kucaklaşabileceğimiz günler için az kaldı. 

Haydi, Samsun aşı olalım, bu hastalığa bir insanımızı daha kurban vermeyelim.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar