VEZİRKÖPRÜ'YE DİKKAT (2)
Gülsüm ATİK

Gülsüm ATİK

VEZİRKÖPRÜ'YE DİKKAT (2)

24 Mayıs 2019 - 09:14

Türkiye'de oldukça izlenen bir televizyon kanalında Vezirköprü ilçesinde yaşanan Ecrin bebeğin kaybolmasının ortaya çıkan çirkin ilişkiler her gün başka skandallarla bir bir ortaya dökülüyor.

Son olarak Adli Tıp Uzmanı Mehmet Şevki Sözen, herkesi dehşete düşüren bilgileri paylaştı.

Sözen'in elindeki belgeler, daha önce üvey amca Özkan Kurnaz'ın Ecrin bebeğe cinsel istismarda bulunmuş olabileceğini söyleyen kişilerin sözlerini destekleyen cinstendi. 

Özkan Kurnaz'ın kendi rızasıyla telefonunda yapılan araştırmalara göre; Ecrin bebeğin üvey amcası Özkan Kurnaz'ın ziyaret ettiği internet siteler 'yenge, yeğen, kız kardeş'gibi başlıklardan oluşuyor.

Bu sitelerin devamında ne olduğunu az çok tahmin edebilirsiniz.

Ecrin bebeğin annesi Sevcan Kurnaz, konuşulan bu detayların ardından Özkan Kurnaz için, "Bunları izleyip çocuğuma bir şey yapmış olabilir mi?"sorusunu yöneltiyor.

Yaklaşık iki gün önce yazdığım 'Vezirköprü'ye dikkat'yazımda ilçedeki eğitim sorunu, aile içinde yaşanan çarpık ilişkilerle ilgili Samsun Valiliği'nin Yerel Eşitlik Eylem Planı'na kadar yansıyan uyarılar ve başlık parasının halen devam etmesiyle ilgili sıkıntıları dile getirmiştim.

Kimileri bu olayların sadece orada yaşanmadığını, Türkiye'nin her yerinde yaşandığını belirterek, beni de Vezirköprü'yü karalamakla suçluyorlar.

Hiç öyle bir niyetim olmadığını en iyi Vezirköprü'de eğitim için adeta canla başla mücadele eden Göl Ortaokulu Müdürü Savaş Avcıçok iyi bilir.

Çünkü Avcı başta olmak üzere beraberindeki birkaç eğitimcinin ilçede kız çocuklarının okula devam etmesi için nasıl canla başla mücadele ettiğini, robotik ve stem eğitimleri için Samsun'daki sivil toplum örgütleriyle bağlantıya geçip birbirinden güzel seminerler ve eğitimler için nasıl çalıştığını ben takip etmiş ve en büyük puntolarla yine bu gazetede ben yazmıştım.

Ama sadece Ecrin olayı bile gösteriyor ki daha Vezirköprü'de alınması gereken çok mesafe var.

Hatta başlık parası rezaletini savunan yorumlar bile yapılmış. Neymiş; "Bu bir gelenekmiş, kimse değiştiremezmiş."

Yok, öyle bir şey, bal gibi değiştirilir!

Kadın satılık değildir beyler!

Aklınızı başınıza toplayın.

Benim asıl dikkatimi çeken ise Vezirköprü'de zihinsel engelli çocuklar için 5 ayrı özel eğitim kurumunun bulunması.

Bir ilçede 5 tane özel eğitim kurumunun faaliyet göstermesi kimseye bir anlam ifade etmiyor mu?

Bu kadar engelli çocuk neden doğuyor?

Araştırılması ve önlem alınması gerekmez mi?

Söyleyeceklerim bu kadar.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Aysel gurgenci
    3 ay önce
    Ozeel egitimler normal cocuklara bile sirf para kazanmak icin rapor cikariyor bence bu devlet bu ozel egitimleri kapatsin saglam cocukkar 100 de elli 100 80 raporlu oluyorlar aikeler bunu engelli maasi aliyorlar hic cocugunun gelecegini dusun muyor sadece cebine giren parayi dusunuyor yarin o cocuklar hic bir yere giremeyecekler once bunu duzeltsinler

Son Yazılar