YİNE KAYBEDECEKSİNİZ!
Gülsüm ATİK

Gülsüm ATİK

YİNE KAYBEDECEKSİNİZ!

15 Mayıs 2019 - 10:05

Kültür, uygarlık ve sanat mirası açısından Roma İmparatorluğu ile birlikte dünyanın tanıdığı en gelişmiş imparatorluktu Osmanlı İmparatorluğu.

Emperyalistlerin oyunları ve sonrasında işgaliyle yıkıldı. Ardından; emperyalistlere, Osmanlı ve Hilafet'e karşı yapılan ulusal devrim ile Türkiye Cumhuriyeti kuruldu.

İnkılap Tarihi derslerimizden hatırlayalım, Anadolu topraklarının işgal edildiği yıllarda kurulan zararlı cemiyetler hangileriydi:

Rumlar tarafından kurulanlar:  Etniki Eterya Cemiyeti, Pontus Rum Cemiyeti, Mavri Mira Cemiyeti

Ermeniler tarafından kurulanlar: Hınçak Cemiyeti, Taşnak Cemiyeti

Yahudiler tarafından kurulanlar: Makabi Cemiyeti, Alyans İsrail Cemiyeti

Günümüzde dönelim;  Ankara’da faaliyette bulunan ve Düşünceye Özgürlük Girişimi adıyla kendini tanıtan bir grup, 18 Mayıs 2019 günü Kızılay’da sözde 'Pontus Rum / Helen Soykırımının 100. Yılı'  iddiasıyla bir etkinlik düzenleyecekmiş.

Ben de bu toplantıdan dün Samsun Barosu'yla birlikte 49 baronun ortak yaptıkları 'kınama' açıklamasıyla haberdar oldum.

Hukukta olmazsa olmaz olan savunma hakkının temsilcileri olan Baro'lar 'barış yanlısı ve savaş karşıtı' bir etkinlik olarak sunulan bu faaliyetin, Yunan Devleti ile diğer Türkiye karşıtı ülke ve kuruluşların günden güne yoğunlaşan ve Türkiye’nin egemenlik haklarına, toprak ve nüfus bütünlüğü ile milletlerarası hukuktan doğan her seviyedeki haklarına karşı ileri sürdükleri mesnetsiz ve asılsız “soykırım iddiaları” nı meşrulaştırma çabasının bir parçası olduğuna işaret ederek, toplumsal duyarlıık çağrısı yapıyorlar.

Neymiş efendim, 100 yıl önce sözde 'soykırım'a uğramışlar, artık bu soykırımlar olmasınmış.

Bu milletin pek çok cephede her türlü yokluk ve imkansızlıklar içinde savaştığı bir dönemde ve devamında işgal kuvvetlerine güvenerek hareket eden Pontus Çeteleri'ne yapılan mücadele sözde ‘soykırım’mış.

'Pontus Devleti' kurma hevesine kapılan bu çetelerin,  Müslüman Türk halkının nüfus varlığını eritmek içtin toplu katliamlara giriştiklerini 'bilinçli' olarak ağızlarına bile almıyorlar.

Belli ki onlar da Ermeni diasporasının yolundan yürüyerek, Türkiye'yi köşeye sıkıştırmaya, 'Pontus Soykırımı" yalanına destek bulmak için kamuoyu oluşturmaya çalışıyorlar.

Üstelik bu cüreti de, Milli Mücadelemizin 100. yılında gösteriyorlar.

Anlaşılan; zararlı cemiyetler 100 yıl sonra da oldukları yerde duruyorlar.

Sadece adlar değişmiş. Oyun yine emperyalistlerin aynı oyunu. 

İşgali güncellemek istiyorlar, 

Bu durumda, biz de ulusal direnişi güncelliyoruz...

Dün olduğu gibi bugün de Mustafa Kemal'le Nazım Hikmet'le, Mehmet Akif Ersoy'la, Hikmet Kıvılcımlı'yla beraber emperyalizme karşı Kuvayi Milliye'nin safındayız.

Teker teker değil hepiniz birlikte de gelseniz; 

Emperyalizm güdümlü zararlı cemiyetler kaybedecekler.

100 YIL DEĞİL 500 YIL DA GEÇSE YİNE KAYBEDECEKSİNİZ!

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar